Μέσω... θρίλερ στο Final 4 του Κυπέλλου ο ΠΑΟΚ!

Κάτια Πετροπούλου

Την παράταση χρειάστηκε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, για να νικήσει τον Πρωτέα Βούλας (72-76) και να προκριθεί στους «4» του Κυπέλλου Γυναικών.

«Καρδιοχτύπησε», αλλά πέρασε στο Final 4 Κυπέλλου ο ΠΑΟΚ.

Παιχνίδι από παντού στη Novibet με κινητό και τάμπλετ.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επικράτησε του Πρωτέα στην Βούλα με 76-72 στην παράταση και κατάφερε να πάρει ένα από τα «εισιτήρια» που οδηγούν στην τελική φάση του θεσμού.

Οι γηπεδούχες είχαν το προβάδισμα στο ημίχρονο (41-33, 20'), αλλά οι παίκτριες του «Δικεφάλου του Βορρά» ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση, επέστρεψαν από το -10 της τρίτης περιόδου, για να στείλουν το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο (64-64).

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 41-33, 53-51, 64-64, 72-76 (α' παρ.).