Παναθηναϊκός – Ρεάλ 75-87: Ο Λάσο έκανε μόνο 3 αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο!

Γιάννης Σταυρουλάκης
Ο Πάμπλο Λάσο έκανε μόνο 3 αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, η τρίτη μάλιστα στο 39'!

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε του Παναθηναϊκού με σκορ 75-87 και πανηγύρισε την 9η συνεχόμενη νίκη της στις αναμετρήσεις με τους «πράσινους» στην EuroLeague, μολονότι παρατάχθηκε στο ΟΑΚΑ δίχως τους Γιουλ, Κάρολ και Ρέγιες!

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Πάμπλο Λάσο έκανε μόλις τρεις αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο!

Για την ακρίβεια, δεν έκανε αλλαγή στην τρίτη περίοδο, έκανε δυο στο διάστημα 30:00 - 31:16 και άλλη μια στο 39'!