Η Ούνικς πήρε το «ελληνικό» ντέρμπι

Η Ούνικς Καζάν των Πρίφτη, Μάντζαρη και Καϊμακόγλου νίκησε με 86-74 τη Μπανταλόνα του Ζήση/

Η Ούνικς Καζάν πήρε εύκολη νίκη απέναντι στην Μπανταλόνα με 86-74.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για μία περίοδο, ωστόσο στη συνέχεια η άμυνα των γηπεδούχων βελτιώθηκε κι εμπόδισε τους Ισπανούς να βρουν ρυθμό στην επίθεση.

Ο Ερικ ΜακΚόλουμ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 32 πόντους (6/8δ., 4/8τρ., 8/9β.) και Κώστας Καϊμακόγλου με 12 πόντους (6/6δ.), 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ένα λάθος κι ένα κόψιμο.

Ο Βαγγέλης Μάντζαρης σε 28:30 είχε 9 πόντους (2/3δ., 1/4τρ., 2/2β.), 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 λάθη.

Για την Μπανταλόνα ο Νίκος Ζήσης σε 18 λεπτά ήταν άστοχος (0/5 σουτ), είχε 2 ριμπάουντ, 5 ασίστ και ισάριθμα λάθη.

Τα δεκάλεπτα: 26-21, 49-33, 70-53, 86-74