Βίρτους - Ανδόρα 87-72: Σούπερ Μίλος στη νίκη των Ιταλών

Ο Μίλος Τεόντοσιτς (15π., 8ασ.) πρωταγωνίστησε στη νίκη της Βίρτους επί της Ανδόρας (87-72).

Η Βίρτους Μπολόνια διπλασίασε τις νίκες της στο Eurocup μιας και επικράτησε της Ανδόρας με 87-72.

Η ομάδα του Μίλος Τεόνοτσιτς (15π., 8ασ., 3ρ., 4λ.) προβληματίστηκε μόνο στην πρώτη περίοδο όταν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με διψήφια διαφορά πόντων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως έπαιξε καταπληκτικό μπάσκετ, πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη και δεν κοίταξε ξανά πίσω.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Φρανκ Γκέινς (11π.) και Τζούλιαν Γκαμπλ (19π., 4ρ.).

Τα δεκάλεπτα: 17-28, 43-38, 64-49, 87-72.