Η Décima στο Μουσείο της Ρεάλ Μαδρίτης (vid)

Το 10ο Κύπελλο Πρωταθλητριών - EuroLeague της Ρεαλ Μαδρίτης πήρε θέση στο Μουσείο της «Βασίλισσας», με τον Φλορεντίνο Πέρεθ να ποζάρει στην τροπαιοθήκη των «blancos».

Η Ρεάλ Μαδρίτης, η πιο πετυχημένη βάσει τίτλων ομάδα στην ιστορία της κορυφαίας ευρωπαϊκής διοργάνωσης κατέκτησε τον τίτλο για 10η φορά στην ιστορία της μετά τη νίκη της επί της Φενέρμπαχτσε στον τελικό της Stark Arena ενώ ο Πάμπλο Λάσο και οι παίκτες του αποθεώθηκαν στην Puerta del Sol κι εν συνεχεία επισκέφτηκαν τον Βασιλιά Φίλιππο ΣΤ'.

Σήμερα (24/5), πάντως, η Décima πήρε τη θέση της στο Μουσείο της Ρεάλ Μαδρίτης μαζί με τα υπόλοιπα τρόπαια της «Βασίλισσας».