Το πιο παραγωγικό ημίχρονο μακριά από το ΣΕΦ!

Νίκος Καρφής
Ο Ολυμπιακός έκανε το πιο παραγωγικό ημίχρονο του στα εκτός έδρας ματς της Euroleague για φέτος, αφού φόρτωσε με 45 πόντους το καλάθι της Ρεάλ.

«Φωτιά» έχει πάρει ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο με την Ρεάλ Μαδρίτης.

Οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 39-45 και η επίδοση τους στην επίθεση είναι η καλύτερη για τα φετινά εκτός έδρας ματς. Η επίδοση αυτή παίρνει μεγαλύτερη αξία αν σκεφτεί κανείς πως ο Βασίλης Σπανούλης έμεινε άποντος στο πρώτο ημίχρονο.

Το κοντέρ στο ημίχρονο είχε σταματήσει στους 45 και κόντρα στην Αρμάνι, σε ένα ματς που οι ερυθρόλευκοι νίκησαν με 86-85.

Όσον αφορά τα παιχνίδια στο ΣΕΦ, ο Ολυμπιακός σημείωσε 55 κόντρα στην Μακάμπι και στο τέλος νίκησε με 94-64.