TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • UEFA EUROPA LEAGUE
  • EINTRACHT FRANKFURT -

    vs

    ARSENAL -

  • APOEL NICOSIA -

    vs

    DUDELANGE -

  • AS ROMA -

    vs

    ISTANBUL BASAKSEHIR -

  • MANCHESTER UNITED -

    vs

    FC ASTANA -

  • FC PORTO -

    vs

    BSC YOUNG BOYS -

  • PSV EINDHOVEN -

    vs

    SPORTING -

  • ESPANYOL -

    vs

    FERENCVAROS -

  • WOLVES -

    vs

    SPORTING BRAGA -

  • QARABAG AGDAM -

    vs

    SEVILLA FC -

  • RANGERS -

    vs

    FEYENOORD ROTTERDAM -

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Εθνική Παίδων: Με Τουρκία για την 5η θέση και το... Παγκόσμιο U17

Εθνική Παίδων: Με Τουρκία για την 5η θέση και το... Παγκόσμιο U17

Εθνική Παίδων: Με Τουρκία για την 5η θέση και το... Παγκόσμιο U17

Η αυλαία πέφτει στο Eurobasket U16 του Ούντινε, με την Εθνική Παίδων να αντιμετωπίζει την Τουρκία (17/08, 15:15), για την 5η θέση και την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο U17 του 2020.

Την ίδια ημέρα που η Εθνική Ανδρών αντιμετωπίζει την Τουρκία στο τουρνουά «Ακρόπολις Eurobank», οι Παίδες θα αναμετρηθούν με την αντίστοιχη εθνική, αλλά στο Eurobasket U16.

Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου, που επικράτησε της Κροατίας με 92-84, δίνει τον τελευταίο της αγώνα (17/08, 15:15) στο ευρωπαϊκό τουρνουά του Ούντινε και θέλει την νίκη, για να τερματίσει στην 5η θέση της διοργάνωσης.

Η σημασία της νίκης, βέβαια, σε αυτόν τον αγώνα είναι μεγάλη, καθώς το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα εξασφαλίσει και την πρόκρισή του στο Παγκόσμιο Κύπελλο U17 του 2020.

Η αναμέτρηση της Ελλάδας θα μεταδοθεί από το κανάλι της FIBA.

Οι αήττητες Γαλλία και Ισπανία θα αγωνιστούν για το χρυσό μετάλλιο (22:00) και Ιταλία - Ρωσία για το χάλκινο (19:45). Λετονία και Γερμανία επίσης δίνουν σημαντικό αγώνα, καθώς, όποια ηττηθεί, θα υποβιβαστεί στην Β' Κατηγορία.

Το πρόγραμμα της τελευταίας ημέρας (17/08):

Θέσεις 15-16
12:00
Εσθονία - Βοσνία/Ερζεγοβίνη

Θέσεις 13-14
17:30
Λετονία - Γερμανία

Θέσεις 11-12
14:15
Ισραήλ - Βόρεια Μακεδονία

Θέσεις 9-10
16:30
Λιθουανία - Σλοβενία

Θέσεις 7-8
18:45
Κροατία - Σερβία

Θέσεις 5-6
15:15
Ελλάδα - Τουρκία

3η θέση
19:45
Ιταλία - Ρωσία

Τελικός
22:00
Γαλλία - Ισπανία

Best of internet