Βιδορέτα: «Νικήσαμε πιο εύκολα από όσο περιμέναμε»

Ο προπονητής της Τενερίφης έμεινε ικανοποιημένος από τη νίκη στο Περιστέρι.

Ο προπονητής της Τενερίφης Τσούς Βιδορέτα, υποστήριξε μετά τη λήξη του παιχνιδιού στο Περιστέρι, «Ήταν ευκολότερη νίκη απ' ότι περιμέναμε. Παίζαμε εναντίον ίσως της ισχυρότερης άμυνας του φετινού BCL. Με τα πολύ υψηλά ποσοστά μας στην επίθεση στα πρώτα 12-14 λεπτά καταφέραμε να ελέγξουμε το παιχνίδι και χάρη στην άμυνα μας να διατηρήσουμε την διαφορά αυτή και να την αυξήσουμε στην τρίτη περίοδο και τελικά καταφέραμε να κερδίσουμε και να μείνουμε στην κορυφή του ομίλου... Στο πρώτο παιχνίδι είχαμε πάθει ζημιά από τον Χάτσερ και τον Γκρέι, ιδίως προς το τέλος του ματς, οπότε σήμερα χρειάστηκε να σχεδιάσουμε κάποια πράγματα στο παιχνίδι μας, για να τους περιορίσουμε. Το κάναμε τέλεια. Σημασία δεν έχει μόνο το σχέδιο, αλλά και το πως το εκτελούν οι παίκτες και το εκτελέσαμε τέλεια. Έτσι σε όλο το παιχνίδι Χάτσερ και Γκρέι αισθάνονταν άβολα».