Πανιώνιος - Περιστέρι winmasters 48-61: Ζήτημα ανωτερότητας

Το Περιστέρι winmasters επικράτησε του Πανιωνίου με σκορ 48-61 ενώ πριν από το τζάμπολ άπαντες τίμησαν την μνήμη της Ρενάτας.

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν τον ρυθμό τους από την αρχή του αγώνα κι ανέβηκαν στο 11-5 στην κατάταξη, ρίχνοντας τον Πανιώνιο στο 6-10.

Πριν από το τζάμπολ του αγώνα με το Περιστέρι, οι «Πάνθηρες» αποχαιρέτησαν τη Ρενάτα με τον δικό τους τρόπο ενώ κρατήθηκε εντός λεπτού σιγή στη μνήμη της γυναίκας που ένωσε οπαδούς και ομάδες κι την τελευταία της πνοή, νικημένη από τον καρκίνο...

Ο αγώνας

Οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης στο «Σοφία Μπεφόν», εκεί όπου ο Στίβεν Γκρέι σκόραρε πίσω από τα 6μ.75 για το 15-21 στο 8:29 και στη συνέχεια ο Καμπερίδης έκανε το 19-21 με το οποίο ολοκληρώθηκε η πρώτη περίοδος.

Ακολούθησε ένα καταστροφικό δεκάλεπτο για τον Πανιώνιο που πέτυχε μόλις 4 πόντους με 2/5 δίποντα και 0/7 τρίποντα σε αυτό το διάστημα, με το Περιστέρι να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 23-35.

Ο Κίνγκσλεϊ ανέβασε τη διαφορά στο +16 (29-45, 27:55) ενώ η ομάδα των δυτικών προαστίων δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα με τον Πανιώνιο κι έφτασε στη νίκη με το υπέρ της 48-61.

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 23-35, 33-45, 48-61.