Περιστέρι: Δεν... άντεξε στο τέλος με Ερυθρό Αστέρα

Την ήττα γνώρισε το Περιστέρι από τον Ερυθρό Αστέρα με 86-77, σε ένα ματς που βρέθηκε να νικά με 41-38 στο ημίχρονο.

Το Περιστέρι ηττήθηκε με 86-77 από τον Ερυθρό Αστέρα στο «Α. Παπανδρέου», παίζοντας ωραίο μπάσκετ για 3 δεκάλεπτα.

Στο γήπεδο βρέθηκε και ο Όντι Νόρις, Άγγελος Κορωνιός, Νίκος Κασουρίδης και Νίκος Τσαγκόπουλος, ενώ τραυματίστηκε ο Μόουζες στην δεύτερη περίοδο στον αστράγαλο (δεν χρησιμοποιήθηκε στην συνέχεια)

Ο Μπράουν έδωσε τις λύσεις από μέση και μακρινή απόσταση στην τελευταία περίοδο για να «χτίσει» ο Ερυθρός Αστέρας μια διαφορά (70-80 στο 37.30'') και να «κλειδώσει» τη νίκη, σε μια αναμέτρηση που είχε έντονο συναισθηματικό στοιχείο με την επιστροφή στο γήπεδο, όπου έγραψαν ιστορία ο Όντι Νόρις και οι συμπαίκτες του.

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 41-38, 57-60, 77-86.

Περιστέρι (Ζούρος): Μπλέϊκ 8 (2 τριπ.), Ξανθόπουλος, Σκορδίλης 10, Αγραβάνης 3, Σαλούστρος 12 (2 τριπ.), Γόντικας, Βασιλόπουλος 3 (1 τριπ.), Μόρισον 6, Χάτσερ 22 (4 τριπ.), Γκρέϊ 13 (1 τριπ.), Μόουζες.

Ερυθρός Αστέρας (Τόμιτς): Τσόβιτς 4 (1 τριπ.), Μπράουν 22 (2 τριπ.), Περπέρογλου 12 (1 τριπ.), Νταβίντοβατς 3 (1 τριπ.), Νέναντιτς, Μπαρόν 8, Ντόμπριτς 7 (1 τριπ.), Γκιστ 16, Τζένκινς 4 (1 τριπ.), Σίμανιτς, Γιοβάνοβιτς, Ότζο 7