Ο Κολοσσός ζήτησε επανάληψη του αγώνα με το Λαύριο

Ο Κολοσσός κατέθεσε ένσταση για δύο παραβάσεις στην αναμέτρηση με το Λαύριο.

100% Επιστροφή* χρημάτων στον αγώνα Μπάγερν Μ – Ολυμπιακός! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Η διοίκηση του Κολοσσού έχει έντονα παράπονα για τις διαιτητικές αποφάσεις στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με το Λαύριο θεωρώντας ότι αλλοιώθηκε το αποτέλεσμα

Ο Κολοσσός κατέθεσε ένσταση στον Αθλητικό Δικαστή του ΕΣΑΚΕ με την οποία ζητά είτε την επανάληψη του ματς είτε να παιχτούν ξανά τα 30 τελευταία δευτερόλεπτα.

Στον Κολοσσό φωνάζουν για δύο διαιτητικές λανθασμένες αποφάσεις.

Η πρώτη έλαβε χώρα στα 31,4" πριν τη λήξη και αφορά παράβαση 8" από τον Μέλσον που δεν πρόλαβε να περάσει το κέντρο με το σκορ στο 69-67.

Η δεύτερη σχετίζεται με «μπρος πίσω» στα 13" όταν το Λαύριο κέρδιζε με 72-70.