Βετούλας: «Έχουμε πράγματα να βελτιώσουμε»

Ο Νίκος Βετούλας έμεινε ικανοποιημένος από τη νίκη και την αντίδραση των παικτών του.

Ο προπονητής της κρητικής ομάδας μετά τη νίκη του Ρεθύμνου στα Τρίκαλα ανέφερε, «Θεωρώ ότι μπήκαμε πιο έτοιμοι και πιο συγκεντρωμένοι μέχρι το 16ο λεπτό, περιμέναμε μια λογική αντίδραση των Τρικάλων, η οποία μας οδήγησε σε εύκολα λάθη που οδήγησαν σε εύκολα καλάθια για την ομάδα τους. 22 πόντους από τους 40 ήταν από το transition στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο θεωρώ πως υπήρξε ένα κακό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Στο 68-61 βρήκαμε την ευκαιρία να τρέξουμε το παιχνίδι και να πετύχουμε καλάθια. Σταθήκαμε πιο τυχεροί, ήμασταν πιο ξεκούραστοι με μεγαλύτερο rotation και θεωρώ πως κερδίσαμε δίκαια. Έχουμε πράγματα να βελτιώσουμε, δεν γίνεται στους δύο πόντους να πηγαίνουμε για alley hoop άσχετα αν κερδίσαμε καλάθι και φάουλ στην φάση, ήταν τυχερό. Αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά για την αντίδραση που έχουν βγάλει γιατί στα τελευταία παιχνίδια συνδυάζουν το καλό αποτέλεσμα με τις καλές εμφανίσεις. Καλή συνέχεια στον κόουτς και στα Τρίκαλα».