Λυκογιάννης: «Για 35' υπήρξαμε ανταγωνιστικοί»

Ο Άρης Λυκογιάννης έμεινε ικανοποιημένος από τον τρόπο που έπαιξαν οι παίκτες του για 35', αλλά όχι κι από την τελική διαφορά.

«Έγινε ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι στη μεγαλύτερή του διάρκεια. Είμαστε όχι ικανοποιημένοι από την τελική έκβαση του σκορ, δηλαδή, από το πώς άνοιξε και πήγε στους 18 πόντους το παιχνίδι. Γιατί δεν θεωρώ ότι αυτή ήταν η εικόνα του παιχνιδιού. Νομίζω ότι για 35-36 λεπτά ήμασταν ανταγωνιστικοί. Κομβικό σημείο ήταν όταν πήγαμε στους τρεις πόντους και χάσαμε δύο εύκολες επιθέσεις, με αποτέλεσμα στην επόμενη επίθεση να μας τιμωρήσει ο Ολυμπιακός με μακρινά σουτ. Οπότε το τρίτο δεκάλεπτο, όπου πιθανότητα να έληγε με ένα διαφορετικό σκορ, έληξε με εμάς επτά πόντους πίσω. Συνεχίζουμε… Θεωρώ ότι ήταν ένα καλό τεστ για να δούμε κάποια πράγματα που έχουμε στο μυαλό μας και κάποιες σκέψεις που κάνουμε για το μέλλον και από ‘κει και πέρα να χρησιμοποιήσουμε τη διακοπή, να δουλέψουμε και να βελτιωθούμε στους τομείς του παιχνιδιού που υστερούμε. Καλή συνέχεια στον Ολυμπιακό σε Ελλάδα και Ευρώπη» ανέφερε ο τεχνικός του Κολοσσού μετά το τέλος του ματς με τον Ολυμπιακό.