Προελαύνουν Δάφνη Δαφνίου και Οίακας!

Προελαύνουν Δάφνη Δαφνίου και Οίακας!

Προελαύνουν Δάφνη Δαφνίου και Οίακας!

Με νίκες συνέχισαν η Δάφνη Δαφνίου και ο Οίακας Ναυπλίου στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, όπως επίσης και το Ανατόλια με το Αγρίνιο στον 2ο όμιλο.

Η Δάφνη Δαφνίου νίκησε άλλο ένα ντέρμπι, αυτή την φορά με αντίπαλο τον Τρίτωνα και παρέμεινε μόνη της στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής. Στην δεύτερη θέση πέρασε ο Οίακας με τη νίκη του επί του Κρόνου στον Αγιο Δημήτριο, μετά τη νέα ήττα του Δούκα στην Πεντέλη.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Πρωτέας Β. - Παπάγου 72-70
Πεντέλη - Δούκας 70-68
ΓΛαύκος - Πανελευσινιακός 87-93
Παγκράτι - Εν. Ιλίου 77-64
Δάφνη Δαφ. - Τρίτωνας 91-85
Πανερυθραϊκός - Κόρινθος 89-83
Κρόνος Αγ. Δημ. - Οίακας Ναυπ. 87-97
Εσπερος - Μανδραϊκός 97-93

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 72-70
Δεκάλεπτα: 27-18, 42-40, 60-59, 72-70
Διαιτητές: Σκούτας-Σκαλτσής
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Αγγελόπουλος 18 (4), Μόρφης 4, Ματαλιωτάκης 20 (1), Ματσάγγος 3 (1), Παπαδάκης 8 (2), Παπαρέγκας 12 (2), Κυριλής 7 (1), Καματερός, Φιλίππου, Γεωργιάδης.
Παπάγου (Κουρής): Παπαπέτρου 9 (1), Μπάλος 13 (1), Πίνης 6, Κουτρούλιας 19 (1), Χρυσός 8 (1), Μάνδαλος 3 (1), Ζώρζος 12 (1), Παπαζήσης, Πρισκομάτης, Γιαννίκος, Αγγελόπουλος, Μακρίδης

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΔΟΥΚΑΣ 70-68
Δεκάλεπτα: 16-19, 33-40, 54-51, 70-68
Διαιτητές: Στρέμπας-Παπαφωτίου
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 3 (1), Γεωργακόπουλος 3, Λίτσος 16 (3), Αποστολόπουλος 8 (1), Κούσουλας 9 (2), Καρούζος 5 (1), Μπέλη 5, Κουκάκης, Μπίγγος 8, Σαλτουρίδης, Ταγάρης 13, Νάσης
Δούκας (Χούμπαυλης): Παππάς 17 (1), Δενδρινός, Μποχωρίδης 12 (1), Σακελλαρίου, Ευστρατίου 4, Γκίνης 2, Ξύδης, Τσιτσιγιάννης, Πέτς 2, Λάκκας 9, Αποστολίδης 3.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ 91-85
Δεκάλεπτα: 22-13, 41-28, 63-46, 91-85
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ.-Γιακείμη
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Γκάτζο 2, Κουφόπουλος 6 (2), Γοργόνης 10 (2), Ψημίτης 20 (2), Σαλέχ 7, Δομπρογιάννης 8 (2), Μουστόπουλος 9, Παπαδιονυσίου 14 (4), Τάταρης 8 (2), Αρνοκούρος, Καννάς 2, Καραμπάτσος 5 (1)
Τρίτων (Μιχελάκος): Τσούτσος 16 (2), Ύμερι, Ψαρόπουλος 18, Καλατζής 7 (1), Σπυριδάκης, Ντιμπ 19 (2), Νικολακόπουλος 6 (2), Μαλτέσιος 2, Κουκουνιάς 15, Βερτούδος 2.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 77-64
Δεκάλεπτα : 19-9, 47-43, 60-40, 77-64
Διαιτητές :  Ραχιώτης-Σιδέρης
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 19 (2), Κούτρας 3, Κατωπόδης 2, Λυτόπουλος, Φωτίου 18, Δερμιτζάκης 5 (1), Δόξας 3, Ροδοστόγλου 19, Μπένος 6, Αρμάος 2
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης) : Παπαγεωργίου 2, Μπέλλας Γ. 7 (1), Τσακίρης 19 (1), Φούντας 1, Πανουσόπουλος 3 (1), Μπολάτογλου 2, Γεροκώστας 4, Μπέλλας Ο. 14, Τσιουμπρής 2, Μαλνταβάνος 10, Τσόλκας, Τσόλης.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 89-83 (74-74 κ.δ.)
Δεκάλεπτα: 11-25, 35-39, 57-60, 74-74 (κ.δ.), 89-83 (παρ.)
Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρπάνος
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 19 (1 τρίπ., 9 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 12, Καλλιανιώτης 6 (2), Ντουζίδης, Σκάνδαλος 14 (1 τρίπ., 7 ριμπ.), Γιαουρτόγλου 23 (4), Γεωργιάδης, Στάθης 15 (10 ριμπ.), Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης (8 ριμπ.), Σπάχια.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Γεωργίου, Σακελλαράκης 3, Μακρής 16 (2), Θεοδωρίδης 3 (1), Κεφαλάς 21, Περρωτής 16, Τασσιόπουλος 4 (1), Πράττης 7 (1), Κωνσταντίνου 13 (3).  

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 87-93
Δεκάλεπτα: 25-20, 45-44, 62-67, 80-80, 87-93
Διαιτητές: Κοντίλης-Καββαδάς
Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 12 (1), Σερέτης 23 (2), Βανδώρος, Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 17 (2), Κούτρας 2, Μαναβόπουλος 21, Αγγελόπουλος 5, Δαβάνης 7, Σπυράκος, Διαμαντόπουλος, Τσεκλένης.
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 8 (2), Ηλιάδης 5 (1), Καράμπελας 6, Μουρατίδης 10 (1), Βούλγαρης 10 (2), Σταθόπουλος 9 (1), Ιωάννου, Πικέας, Δούκας 8, Αναγνωστάκης 14 (2), Ψαρόπουλος 23 (1)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 97-93
Δεκάλεπτα: 25-17, 54-34, 76-59, 97-93
Διαιτητές: Ορφανός Εμ.-Πλιάκας
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Γραμματικός 17 (3), Σκουλούδης 15, Παπαφλωράτος 7 (1), Βάρσος 15 (3), Αγγελόπουλος 2, Βλασσόπουλος7 (1), Χατζηκίδης 8 (2), Χαρούνι Κλ. 12, Χαρούνι Ν.9, Καρλάφτης, Μούτσα 5 (1) Μπούσι
Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 24 (1), Φωτόπουλος 9, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 9 (2), Δέδες 15 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 14, Σεργιένκο 2, Χάλαρης 20  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 9 αγώνες)

1. Δάφνη Δαφ. 8-1 17
2. Οίακας Ναυπ. 7-2 16
---------------------------------
3. Εσπερος 6-3 15
4. Παγκράτι 6-3 15
5. Δούκας 6-3 15
6. Τρίτων 6-3 15
7. Πρωτέας Β. 5-4 14
8. Πεντέλη 5-4 14
9. Κόρινθος 4-5 13
10. Μανδραϊκός 3-6 12
11. Παπάγου 3-6 12
12. Γλαύκος 3-6 12
---------------------------------------
13. Πανελευσινιακός 3-6 12
14. Πανερυθραϊκός 3-6 12
15. Κρόνος Αγ.Δημ. 2-7 11
16. Εν. Ιλίου 2-7 11

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η, 16/12)
Δoύκας - Πρωτέας Β.
Πανελευσινιακός - Πεντέλη
Εν. Ιλίου - Γλαύκος
Παγκράτι - Δάφνη Δαφ.
Παπάγου - Πανερυθραϊκός
Κόρινθος - Κρόνος Αγ. Δημ.
Οίακας Ναυπ. - Εσπερος
Μανδραϊκός - Τρίτωνας

2oς ΟΜΙΛΟΣ
Ανατόλια και Αγρίνιο προχώρησαν με νίκες και βρίσκονται στο 8-1 και στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Χαλκηδόνα και Μακεδονικός νίκησαν εκτός έδρας με τον Μακεδονικό να κάνει την πρώτη του νίκη.

Τα αποτελέσματα
Ελευθερούπολη-Φαίακας Κέρκυρας 79-52
ΧΑΝΘ-Μακεδονικός 66-72
Γέφυρα-Νίκη Βόλου 85-72
Φίλιππος Βέροιας-Μαχητές Πειραματικό Πευκών 81-62
Αγρίνιο-Φάρσαλα 73-71
Ίκαροι Σερρών-Χαλκηδόνα / Προποντίς 71-75
Ανατόλια-Στρατώνι 92-85
Ερμής Λαγκαδά-Έσπερος Λαμίας 74-56

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 92-85
Δεκάλεπτα : 22-24, 46-43, 68-66, 92-87
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Παζόλης
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 14(1) , Στεφανίδης, Αμπατζάς 2,Αράπης 5(1) ,Γαλανίδης 17(2) ,Κάτανος , Κωνσταντινίδης , Ξενιτίδης 3, Ζώτος 9(1), Μπρόζος 21(2) ,Καραποστόλου 21(2)
Στρατώνι (Χατζούλης) : Δοξάκης 4, Μπουρδάνος 2, Κολοκοτρώνης, Σιδηροηλίας 2, Φλιάτης 5, Γκοτζαγιάννης 6, Μπέγος 29(7),Πολιτόπουλος 16(3), Δασκαλόπουλος 21, Δημητρακάς.

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΦΑΙΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 79-52
Δεκάλεπτα: 25-17, 47-28, 69-43, 79-52
Διαιτητές: Θεοδώρου-Αγραφιώτης Γ.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 5, Στυλίδης 23 (3), Κωνσταντάρας 4, Μπέσσας 3 (1), Μπουτσακτσή 2, Ιωάννου 11 (3), Απαζίδης 2, Σταμπουλής 8, Λαζαρίδης 3 (1), Χαρισμίδης 2, Βοϊβατόπουλος 8, Καραγιώργος 8 (1).
Φαίακας Κέκρυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 2, Ματενίδης 15 (2), Νεδέλκος 2, Σιώπης 2, Σπιτσέρης 2, Πεταλωτής 2, Περουλής 17 (2), Νίκας 2, Μαγκανάς, Ταουσάνης 6, Χατζόπουλος 2.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 71-75
Δεκάλεπτα: 21-15, 33-35, 48-58, 71-75
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Γεωργιανός 15 (1), Δαλαγκόζης 2, Παπαδόπουλος 5, Καραμπέκης 4, Θολιώτης 3 (1), Φώτογλου 2, Κακιούζης 32, Κάτος 5 (1), Κουτσοκώστας, Σιδερίδης 3,
Xαλκηδόνα / Προποντίς (Tσούρμας): Σπύρας, Mαρκίδης, Tσακαλέρης 17 (1), Παπαδόπουλος, Λαΐδης 3 (1), Mυλωνίδης 17 (2), Kούτε, Δελίδης 22 (3), Σικαλίδης 13 (1), Γιαννόπουλος, Φυλακτός.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 81-62
Δεκάλεπτα : 19-5, 44-28, 60-46, 81-62
Διαιτητές : Ντούρας-Ζαχαριάδης
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος, Κοθράς 21(5), Σισμάνης 8(2), Βάλλιος 5(1), Τσιακλαγκάνος 5(1), Παραπούρας 7(2), Σουτζόπουλος 16(1), Καντάρκος 18(2)
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφώτης): Βογιατζής 6(1), Καραγιαννίδης , Μαυρίδης 20(4), Χατζημιχαηλιδης 8, Κλωναράς 5(1), Στόλης 2, Τσιμίδης, Βαιντερλής, Μητσάκης 13(3), Ελευθεριάδης 8

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 85-72
Δεκάλεπτα : 19-18, 43-39, 57-48, 85-72
Διαιτητές : Παπαγερίδης-Ντόγκας
ΚΣ Γέφυρα (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 10(1), Καραγιαννάκης , Ψευτόγκας 5(1), Καταβαίνης 5(1), Ζιάκας 4, Σιώμος 13, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 13, Κουτουξίδης 11 (1), Αποστολίδης 24 (2).
Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Καραγεώργος, Γεωργίου, Τασιούδης 12(3), Κουτίνας 11, Τσαβές 2, Γιωτόπουλος 3(1), Χροναίος, Τσώλης16(3), Τάσσος 7 , Φρουσκλιάς 21(4), Διγενής, Αναγνωστόπουλος.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΦΑΡΣΑΛΑ 73-71
Δεκάλεπτα: 11-22, 33-32, 58-47, 73-71
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος – Σοφιανόπουλος.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 18(1), Μπερερής, Μιχάλογλου, Καπινιάρης 8, Χρήστου, Τσατάς 3(1), Σταμούλης 1, Γκρέκας 16(2), Μήτσου 18(2), Ψαράς 9(2), Σαρρής, Σταμίρης.
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 4, Χαιρετίδης 11, Αναγνωστόπουλος, Τσιώγκας, Συνετός 5, Τοπουζίδης 19(3), Γκιουλέκας 21(2), Φαρμάκης, Δέσπος 11, Φιλιππόπουλος.  

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 74-56
Δεκάλεπτα: 16-12,43-29,55-46,74-56
Eρμής Λαγκαδά (Aγγέλης): Mήνου, Aλτίνης, Mάρουσιτς 5 (1), Tσιρογιάννης 19 (1), Pάπι, Nώτης 2, Παρίτσης 10(2), Kαμαριώτης 15 (1), Πλιούκας11 (3), Γκαμούρας 4, Kωνσταντινίδης, Πιλκούδης
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης): Pούζιος 12 (2), Πάππος 3 (1), Παπανικολάου 2, Φύκας 7, Φούντας 2, Tεπετίδης 7 (1), Oλύμπιος 5 (1), Παπαργυρόπουλος 17

ΧΑΝΘ-Μακεδονικός 66-72
Δεκάλεπτα: 21-15, 34-35, 49-58, 66-72
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Πράττος
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Βαζούκης, Ντίνος, Χονδρόπουλος 3(1), Παπαδόπουλος 2, Μπαλάσκας, Ζαφειρούδης 24(3), Γεωργάκης 12, Πέτροβιτς 11, Περρής 2, Δεληγεώργης 12(1), Βλαγκόγιας, Τσάμης
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 2, Μπαρζού 6(2), Κουντουρατζόγλου 19(1), Τσινόπουλος 21(1), Κομματάς 1, Καραθανάσης 3(1), Ουλουσίδης 9(2), Καλογεράτος 11(3), Ιωαννίδης

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1.Ανατόλια (8-1) 17
2.Αγρίνιο (8-1) 17
——————————————
3.Νίκη Βόλου (6-3) 15
4.Μαχητές Πειραματικό Πευκών (6-3) 15
5.Φάρσαλα (5-4) 14
6.ΧΑΝΘ (5-4) 14
7.Ελευθερούπολη (5-4) 14
8.Φαίακας Κέρκυρας (5-4) 14
9.Ίκαροι Σερρών (4-5) 13
10.Γέφυρα (4-5) 13
11.Ερμής Λαγκαδά (4-5) 13
12.Φίλιππος Βέροιας (4-5) 13
——————————————
13.Χαλκηδόνα / Προποντίς (3-6) 12
14.Στρατώνι (2-7) 11
15.Έσπερος Λαμίας (2-7) 11
16.Μακεδονικός (1-8) 10

Επόμενη αγωνιστική (10η, 16/12):

Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Γέφυρα
Φάρσαλα – Φίλιππος Βέροιας
Αγρίνιο – Ικαροι Σερρών
Μακεδονικός – Ελευθερούπολη
Φαίακας Κέρκυρας –  Ανατόλια
Στρατώνι – Ερμής Λαγκαδά
Εσπερος Λαμίας – Χαλκηδόνα

Best of internet