Αήττητοι... Γκαγκαλούδης και Καράβολας νίκησαν τον Φώτση!

Αήττητοι... Γκαγκαλούδης και Καράβολας νίκησαν τον Φώτση!

Αήττητοι... Γκαγκαλούδης και Καράβολας νίκησαν τον Φώτση!

Το Αιγάλεω έκανε το 8/8 στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής, κερδίζοντας εύκολα τον Ηλυσιακό του Αντώνη Φώτση (101-72) χάρη στην εξαιρετική παρουσία των Γκαγκαλούδη και Καράβολα! 

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 8ης αγωνιστικής των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος - 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αρης Νικαίας - Καλαμάτα 74-65

Ακράτα - Αχαγιά 83-80

Ληξούρι - Μεγαρίδα 46-79

Κηφισιά - Κεραυνός Αιγίου 82-60

Εσπερος ΑΟΠΑ - Ιωνικός ΝΦ 69-73

Αιγάλεω - Ηλυσιακός 101-72

Πέρα - Λέοντας 70-53

Φύλλα αγώνα

Ακράτα - Αχαγιά 83-80

Δεκάλεπτα: 17-12, 41-40, 64-60, 83-80

Διαιτητές: Αργυρούδης, Καλογριάς

Ακράτα (Βουρνάς): Σίνης 13(2), Μαλλής 3(1), Γκιζογιάννης 16(1), Βεσκούκης 23(1), Τσιακμάς 2, Λάφης 2, Γκόβας 7(1), Ονάσογλου 11(1), Θανόπουλος 6(1).

Αχαγιά (Σαράντης): Ανδρ. Βουρνάς 13, Κωνσταντινόπουλος 2, Νικολάου 6, Τσάμης 19(1), Οικονομόπουλος 12(3), Κάλλης 12(2), Μακρής 13, Λυμπέρης 3(1).

Αιγάλεω - Ηλυσιακός 101-72

Δεκάλεπτα: 19-16, 42-45, 71-55, 101-72

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Τηγάνης

Αιγάλεω (Ζωντός): Φακοπουλίδης, Ντακούλιας 14(1), Γκαγκαλούδης 29(4), Αγγελόπουλος 11(1), Καλλινικίδης 16, Μπάρδας, Καράβολας 27(1), Κούρτης, Μπούτσικος, Ναυπλιώτης, Οικονόμου 4.

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 13(3), Κουρκουτσάκης 5, Φώτσης 18(1), Κοψιάς 4, Κόλτηρης 2, Καραμπάς 15(1), Αντωνόπουλος 4, Μπουργάνος 9, Ζαραϊδώνης 2, Φουστέρης, Αγγελόπουλος, Προύντζος.

Άρης Νίκαιας - Καλαμάτα 74-65

Δεκάλεπτα: 8-14, 32-37, 51-49, 74-65

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Χατζημάρκος

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Κριτσωτάκης 14(3), Αλεξανδρόπουλος 2, Βασιλακάκης, Γούνης 3(1), Πορτελάνος 6(2), Κρητικός 16(2), Κόλλιας 15, Χατζόγλου, Χατζόπουλος 1, Σιδερής, Παπουτσής 17(3).

Καλαμάτα (Νώντας): Γκοντόπουλος 9, Πέζος 7(1), Μαθιόπουλος 3(1), Γιαννουκάκης 3, Μπάκας 18, Καλογερόπουλος 12, Κοντόπουλος 2, Γιαννακόπουλος 11(1).

Πέρα - Λέοντας 70-53

Δεκάλεπτα: 19-7, 42-24, 53-40, 70-53

Διαιτητές: Ξυλάς, Αντωνίου Γ.

Πέρα (Γκαναβίας, Φέρτης): Βαρδάλος, Θεολογίτης, Παπάδης 16(4), Αναστασιάδης, Τσιρόπουλος 10(2), Τσολάκης 14, Χολέβας 15(5), Πεταλάς, Πιτούλης 4, Σωτηράκης 7(1), Μυλωνάκης, Ντιφαντής 4.

Λέοντας (Κόλλιας): Βασιλόπουλος 3, Μακρής 17, Πασπαλάς 6, Σβερκούνος, Κούτουλας 6, Ντορμπάρης 3, Φλατζής 8(1), Σταυριανόπουλος 5(1), Ποτήρης 2, Αμπαδιωτάκης 3(1).

Ληξούρι - Μεγαρίδα 46-79

Δεκάλεπτα: 10-20, 24-37, 38-59, 46-79

Διαιτητές: Νάστος, Ντάσης

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 6(1), Σαρίκας 3(1), Ανδρικόπουλος 3, Συνοδινός 5(1), Ιωακειμίδης 7(1), Μαρούλης 5, Τρυφωνόπουλος 8, Λαμπρόπουλος 9(1).

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 1, Κοντόπουλος 17(3), Σπυρόπουλος 9(2), Παλαιοχωρίτης 3, Ζακυνθινός 3, Μπαλάφας 7(1), Παπασταυρλοπουλος 3(1), Αβραμίδης 12, Μαλούκος 15, Θέος 6, Πίπας 2.

Έσπερος Πατρών - Ιωνικός ΝΦ 69-73

Δεκάλεπτα: 22-18, 31-33, 46-52, 69-73

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ασημακάκη

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Αργυρόπουλος, Φραντζής 23(3), Βεργανελάκης 6, Ζαφείρης 6, Ροκανάς 6(2), Σερέτης 3(1), Τόμπρος, Λ. Καλογιάννης 11(3), Δούρος, Μπαρδάκας 2, Βύρλας 12.

Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπανδρέου 9, Μαλτέζος, Παπαπέτρος, Γρίλης 15(1), Κουμουνδούρος, Πέττας 17(2), Μουμπάρακ 20(4), Κουλούρης, Κατιάκος 12, Χριστόδουλος.

Κηφισιά - Κεραυνός Αιγίου 82-60

Δεκάλεπτα: 21-14, 38-27, 62-45, 82-60

Διαιτητές: Μακρής, Πίπλιος

Κηφισιά (Κωλέτσης): Μοσχοβίτης 12(1), Μακρυγιάννης 10(2), Χατζηνικόλας 19, Σταθούλης 7, Γιαννόπουλος 2, Μανούσος 10, Σιούτης 6(1), Σκούταρης 10, Δούβλης 5(1), Μαντιάκος.

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Σταματόπουλος, Κουκουλομάτης 9(1), Ράπτης, Κάντας 6(2), Οικονομίδης, Σένα, Μπεκρής 14(2), Μούκας 4, Αγγελόπουλος 20, Λυμπερέας 5, Τζελέπης 2.

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 16

2. Μεγαρίδα 15

3. Ιωνικός ΝΦ 15

4. Αχαγιά 14

5. Ηλυσιακός 12

6. Κηφισιά 12

7. Πέρα 12

8. Ακράτα 12

9. Κεραυνός Αιγίου 11

10. Έσπερος Πατρών 10

11. Λέοντας 10

12. Ληξούρι 9

13. Καλαμάτα 9

14. Άρης Νικαίας 8

* Ληξούρι και Άρης Νικαίας έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Επόμενη  αγωνιστική (9η, 16/12)

Καλαμάτα - Ακράτα

Αχαγιά - Αιγάλεω

Ηλυσιακός - Ληξούρι

Μεγάριδα - Πέρα

Κεραυνός Αιγίου - Αρης Νικαίας

Ιωνικός ΝΦ - Κηφισιά

Λέοντες - Εσπερος Πατρών

2ος Όμιλος - 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κορωπί - ΚΑΠ 84-81

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΟΦΗ 52-69

Μελίσσια - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 75-77 (β΄ παρ.)

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας - ΒΑΟΛ Χίου 71-65

Ερμής Σχηματαρίου - Καλλιθέα 77-63

Δειλινό - Άρης Θήβας 69-90

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Λοκρός Αταλάντης 79-88

Φύλλα αγώνα

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-ΒΑΟΛ Χίου 71-65

Δεκάλεπτα: 22-19, 42-39, 57-51, 71-65

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μπακατέα

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Κορομηλάς, Καλογερόπουλος 14(1), Γαλιατσάκης, Χωματάς 6, Τσίρος 16(4), Συγγούνας 12(1), Σταμέλος, Τύρλας 4, Ζερβός 9, Σιλιτζίρης 4, Σβάρνας 5, Μητσάκης.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σερέπας, Σαμιώτης 4, Ανδρουλάκης 18(3), Σουλίκας 8. Φουντουλάκος, Αγγελίδης 5, Καραφαντής, Τσουρής 10(1), Κουϊμτζής 4, Τροβάς 3, Σουλινάρης 4, Κωνσταντινάκος 9(1).

Ερμής Σχηματαρίου - Καλλιθέα 77-63

Δεκάλεπτα: 19-15, 36-29, 56-48, 77-63

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Παπαδημητρόπουλος

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Σπηλιώπουλος 7, Πανταζής 13, Γκρινιάρης 8, Μεϊντάνης, Κώνστας 3(1), Φλώτσιος 9(1), Μαράντος 7, Τσαπρούνης 21, Μαλισιόβας, Γιανναλέτσος, Ετζιάκα 9.

Καλλιθέα (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 5(1), Τσακίρης 5, Παναγιωταράκος 8, Γυφτάκης 5(1), Μπιλλιάς 4, Παρδακάς 25, Χατζηδημητρίου, Μήτσης 2, Σκορδάλης, Κανύχης 9

Δειλινό - Άρης Θήβας 69-90

Δεκάλεπτα: 16-22, 33-45, 53-67, 69-90

Διαιτητές: Μπούκας, Μαρτινάκος

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 13(1), Μπορμπίζης, Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 11, Λεφής 10, Γριλλής 13(2), Εκιζόγλου 9(2), Κυρίτσης 8(2), Κοτσίδης, Σπηλιώπουλος 3.

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 8(1), Τζαβίδας 1, Ματσαγγούρας, Γκόλιας, Καδιγιαννόπουλος, Παναγιωτίδης 24(4), Καλεμτζάκης 14(3), Χαραλάμπης 18, Δαχρετζής 10(1), Κουμπές, Τριανταφύλλου, Ντέντα 15.

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Λοκρός Αταλάντης 79-88

Δεκάλεπτα: 20-18, 42-34, 58-64, 79-88

Διαιτητές: Τσάτσης, Μελισσάρης

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Πούλος): Σέττος 7, Κουτσογιάννης 5(1), Θεοδωράκος 6(1), Ξιούρας 14(2), Μανταλβάνος 16, Μανιάτης 5, Γκιζογιάννης 26(2), Γεωργουσόπουλος.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 12(1), Κεχρής 14(2), Πασσάς 2, Παπαηλίου, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 17, Μάτος Αγγ. 28(6), Δουρούκης 3(1), Ψάλτου 12.

Κορωπί - ΚΑΠ 84-81

Δεκάλεπτα: 23-23, 45-44, 67-60, 84-81

Διαιτητές: Γεράνιος, Αντωνιάδης

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας 2, Καμαρινός 11, Φίλα 8(2), Αγόρης 4, Καραδολάμης 21, Σβορώνος 7(1), Κουτουφάς 28(4), Χρονόπουλος 3

ΚΑΠ (Ταμπάκης): Μόκκας 6, Βενιτουράκης 4(1), Βαφιάς 18(2), Χρονόπουλος 23(2), Τσαμπής 7(1), Μαυροειδάκος 17, Τσιρίμπασης, Φασιανός 4, Γαρδέλης, Καρυπίδης 2

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΟΦΗ 52-69

Δεκάλεπτα: 14-21, 25-36, 37-50, 52-69

Διαιτητές: Καμήτσος, Φάκαρος

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Ζήβας): Παλαντζάς 2, Γκόντγουϊν 3(1), Πρόφκα, Ζαρμακούπης 10, Δρίβας 12(2), Σπανός 9(2), Κανελλόπουλος, Βαρνάβας 5, Οκεκουογιέν 11, Σαρλής, Δήμου.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 5, Κριθινάκης, Αντωνόπουλος 17(2), Τσερκιτζόγλου 9(3), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 11(1), Πετράκης 10(2), Μπούμπαρης 2, Καραλής 13(2), Πάλλης 2.

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 16

2. Μελίσσια 14

3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 14

4. ΕΦΑΟΖ 13

5. Λοκρός Αταλάντης 12

6. Κορωπί 12

7. Ερμής Σχηματαρίου 12

8. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 12

9. ΚΑΠ 11

10. Άρης Θήβας 11

11. ΒΑΟΛ Χίου 10

12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 10

13. Καλλιθέα 10

14. Δειλινό 8

* ΒΑΟΛ Χίου και Λοκρός Αταλάντης έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Επόμενη  αγωνιστική (9η, 16/12)

ΚΑΠ - ΕΦΑΟ Ζωγράφου

ΟΦΗ - Μελίσσια

Ικαρος Νέας Σμύρνης - Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

ΒΑΟΛ Χίου - ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

Καλλιθέα - Κορωπί

Αρης Θήβας - Ερμής Σχηματαρίου

Λοκρός Αταλάντης – Δειλινό

3ος Όμιλος - 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ικαροι Τρικάλων-ΑΟΚ Βέροιας  86-64

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟ Καλαμπάκας 67-60

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης  76-69

Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας 61-72

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΠΑΣ Γιάννινα  55-66

Μαντουλίδης-Νικόπολη Πρέβεζας  97-73

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

Φύλλα αγώνα

Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας 71-82

Δεκάλεπτα: 13-26, 30-49, 47-64, 71-82

Διαιτητές: Λαδάς, Χατζηχαρίσης

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 13(2), Μαλαμούλης, Τσόγκας, Ιλτσογλου 10, Κυριακόπουλος 4, Μπόγδανος 19(1), Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 6(2), Σκαμάγκας 7(2), Αναστασόπουλος 2, Χαρχαρής, Λουλούδης 10.

Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 20(6), Αργυρός, Αναγνωστόπουλος 23(1), Τσιαβές 10, Παπαδόπουλος, Βαγενάς 25(2), Γεωργάκης, Μακρόπουλος, Γερονάτσιος, Τριχόπουλος 4, Κελάριου, Ζαμπάκης.

Μαντουλίδης-Νικόπολη Πρέβεζας 97-73

Δεκάλεπτα: 21-24, 47-45, 67-61, 97-73

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Μαντουλίδης (Νικολαΐδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαΐδης 14(2), Τάκης 13(2), Μπέλλος 3, Γκαντίδης 11(3), Λαγός, Ρεφατλλάρι 6(2), Ψαθάς 4, Ντίαθ 6, Καλόγηρος 25, Φόρογλου 2, Κεραμάρης 2, Σίμογλου 11(1).

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Κοντογιάννης 20, Ζήκας, Τζίμας, Παπαχρήστος, Κακιούζης 14(4), Παπαμιχαήλ 6, Δούβλης 1, Μούλας 19(1), Βαβέτσης 6(2), Πελίγκος 8(1).

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκη 76-69

Δεκάλεπτα: 18-22, 36-36, 58-56, 76-69

Διαιτητές: Φούτζηλας, Λαῒδης

Τιτάνες Παλαμά(Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 22(1), Καραϊσκάκης 17(2), Γκογκίδης 11, Μπακαβέλος, Καραδήμας, Τσουμας 9(1), Μακρης 7(2), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Χανελί 2, Κατσαδούρος 5, Γκαγκανάσιος 3.

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 20(2), Μαγαλιός, Μαυρίδης 18(1), Λέφας 4(1), Ρογγότης 2, Πεϊμανίδης 2, Καποδίστριας, Λαπατούρας 4, Παπάζογλου, Καρατζάς 2, Κοτζαμπάσης 14(2), Σταυρουλάκης 3(1).

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟ Καλαμπάκα 67-60

Δεκάλεπτα: 19-10, 34-24, 43-45, 67-60

Διαιτητές: Σελεβός, Πλατέλλα

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζήμου 3(1), Κυρατζής Χ., Μητρόπουλος Β., Μαλούτας 10(1), Μιχαηλίδης 13(4), Συλλάκος, Τακίδης 10, Μπόζιαρης 4, Μακρής 18(4), Μαλιούρας 9 (1), Κολοβός.

ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Γεπερίδης, Μασάδης 12(2), Μπαλωμένος, Ούτος, Σπανός 3(1), Γαϊτανίδης 3(1), Παουλεάνου 5(1), Σούλκο 8, Τούλας, Γκάτζιας 9, Παπακώστας 18, Κιουρτζίδης 2.

Ίκαροι Τρικάλων-ΑΟΚ Βέροιας 86-64

Δεκάλεπτα: 28-17, 44-27, 68-45, 86-64

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Κολοκυθάς

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολότσιος Α. 5, Βλάχος 19, Κολότσιος Β. 2, Αργύρης 12, Χατζής, Ντούρβας, Τσορμπατζάκης, Μούμογλου 8, Φούντας 16, Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 14, Μέξης 10.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 2, Ουσουλτζόγλου 4, Καραθανάσης, Γκανάς 3(1), Βλάχος 4, Μαυρίδης 16, Ιωαννίδης 3(1), Κασαμπαλής 10, Καραδήσογλου 3, Χατζηλαμπρινός 6, Χαραλαμπίδης 11(1).

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΠΑΣ Γιάννινα 55-66

Δεκάλεπτα: 18-16, 31-36, 44-51, 55-66

Διαιτητές: Σιταρίδης, Γραικός

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος 10(2), Ημερίδης 17(2), Μαρκόπουλος 2, Αθανασίου, Γιαμπατζίδης Δ., Γκαντίδης, Ζωιτσούδης, Γιαμπατζίδης Κ., Τσελέκης 4, Σιδηρόπουλος 21, Μήτσης, Κουτούλας 1.

ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 7(1), Πανάρας 11(3), Τσίρμπας-Αναγνώστου 3(1), Πρέντζας 8(1), Καραγκιολίδης 10(2), Μάντζιος Π. 3, Μάντζιος Δ. 8, Πάτρας 11(1), Πανταζής, Πιστίολης, Γιωτάκης 5(1).

Βαθμολογία

1. Δόξα Λευκάδας 13 

2. ΠΑΣ Γιάννινα 13

3. Πρωτέας Γρεβενών 13 

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων  12  

5. Μαντουλίδης 12   

6. Εύαθλος Πολυκάστρου 12

7. Ολυμπιακός Βόλου 11

8. ΓΑΣ Μελίκης  11  

9. Ίκαροι Τρικάλων 10

10. ΑΟΚ Βέροιας 10

11. Τιτάνες Παλαμά 10

12. ΑΟ Καλαμπάκας  9

13. Νικόπολη Πρέβεζας  8

*ΑΓΣ Ιωαννίνων, ΠΑΣ Γιάννινα, Πρωτέας Γρεβενών, Δόξα Λευκάδας, ΑΟΚ Βέροιας, Ίκαροι Τρικάλων, Τιτάνες Παλαμά και Νικόπολη Πρέβεζας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (9η, 16/12)

ΑΟΚ Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών

ΑΟ Καλαμπάκας-Τιτάνες Παλαμά

ΓΑΣ Μελίκης-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Δόξα Λευκάδας-Ίκαροι Τρικάλων

Νικόπολη Πρέβεζας-Ολυμπιακός Βόλου

ΠΑΣ Γιάννινα-Μαντουλίδης

Ρεπό: Εύαθλος Πολυκάστρου

4ος Όμιλος - 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΜΕΝΤ 58-81

Αίας Ευόσμου-Αστέρας Σίνδου  56-64

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου 82-81 (παρ.)

ΒΑΟ-Ζέφυρος  63-77

ΔΕΚΑ-ΠΣ Ευκαρπίας 81-72

Μακαμπή-Απόλλων Καλαμαριάς  58-73

Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιπος Ξάνθης 51-61

Φύλλα αγώνα

ΒΑΟ - Ζέφυρος 63-77

Δεκάλεπτα: 19-24, 38-40, 52-62, 63-77

Διαιτητές: Τζιοπάνος, Αναστασιάδης

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Λεπτοκαρίδης 14, Μπαγκντασαριάν 4, Πετρίδης 16, Τζουβάρας 5(1), Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 10, Χότζα 3, Μαδεμλής, Πισιώτης 2, Βουνάκης, Γιαννούλης 2, Καδηγιαννάκης 7(1).

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος, Καλπαξίδης 13, Φωτιάδης, Ματενίδης 12, Γιαννάκης 2, Τσάμογλου 3, Βούλγαρης 3(1), Τσιόγκας 14, Πάρος 3, Ζωγράφος 2, Τσιούντος 12(1), Μάρκου 13(2).

Μακαμπή-Απόλλων Καλαμαριάς 58-73

Δεκάλεπτα: 17-19, 28-36, 35-48, 58-73

Διαιτητές: Γραικός, Δέλλας

Μακαμπή (Κοντός): Παπαμαστοράκης 1, Σκουφέζης 12, Σαμαράς 9 (2) , Πετράκης 11 (3), Μπάδης 5 (1), Σαββίδης 6, Αρούχ 11, Μυζίου 3 (1), Aργυρίου, Χατζηκυριακίδης.

Απόλλων Καλαμαριάς (Τσεσμετζής): Αποστόλου, Μαχαιριανάκης 11, Μύθιλλος 5 (1), Τσιμπής 12, Παϊτάρης, Σαμαράς 3 (1), Αγραφιώτης 18 (4), Μόρας 5, Ακριτίδης 12, Αθαναηλίδης 5, Γουναρόπουλος 2.

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας  14       

2. ΜΕΝΤ 14     

3. ΑΟ Πολυγύρου 14

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 14

5. ΔΕΚΑ 13     

6. Απόλλων Καλαμαριάς 13

7. Αίας Ευόσμου 12      

8. Λεύκιπος Ξάνθης 12

9. Ασπίδα Ξάνθης 12

10. ΒΑΟ  11      

11. Ζέφυρος  11     

12. Αστέρας Σίνδου 10  

13. Μακαμπή  10       

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών  8

Επόμενη αγωνιστική (9η, 16/12)

ΜΕΝΤ-Αίας Ευόσμου

Αστέρας Σίνδου-ΓΑΣ Κομοτηνή

ΑΟ Πολυγύρου-ΒΑΟ

Ζέφυρος-Μακαμπή

ΠΣ Ευκαρπίας-ΠΟ Νέων Μουδανιών

Λεύκιπος Ξάνθης-ΔΕΚΑ

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης

Best of internet