ΗΤΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΩΝ ΚΑΒΑΛΙΕΡΣ

Ήττα στο... ντεμπούτο του ΛεΜπρόν (vid)

O ΛεΜπρόν Τζέιμς έπαιξε το πρώτο του παιχνίδι στην preseason, αλλά οι Ουάσινγκτον Ουίζαρντς ήταν εκείνοι που επικράτησαν των Κλίβελαντ Καβαλίερς με 96-91.

Ολοι είχαν στραμμένο το ενδιαφέρον τους στον ΛεΜπρόν Τζέιμς κατά τη διάρκεια του αγώνα στην «Value City Arena» του Οχάιο, δηλαδή την έδρα του Οχάιο Στέιτ. Άλλωστε έδινε το παιχνίδι μπροστά στο... κοινό του ωστόσο οι Ουίζαρντς φρόντισαν να χαλάσουν τη γιορτινή ατμόσφαιρα που είχε δημιουργηθεί.

Με τον Αντριου Νίκολσον σε μεγάλο βράδυ (19π., 6/7δίπ., 1/1τρίπ., 4/6βολ., 8ριμπ.) η Ουάσινγκτον επικράτησε με 96-91, σε ένα ματς το οποίο θα μπορούσε να χάσει, αλλά και να κερδίσει με... μεγαλύτερη άνεση. Αν και είχε προηγηθεί με μεγάλη διαφορα στην 3η περίοδο, οι Καβαλίερς μπόρεσαν να γυρίσουν το ματς και να το χάσουν στο... τέλος στις λεπτομέρειες. Εκτός του Νίκολσον, πολύ καλή ήταν και η παρουσία των Τζον Ουόλ (17π., 5/13 σουτ), Μάρκους Θόρντον (16π., 5/12 σουτ) και Μπράντλεϊ Μπίελ (13π., 5/11 σουτ)

Για το Κλίβελαντ, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς αγωνίστηκε για 25:52 λεπτά και μέτρησε 18 πόντους με 8/12 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 2/4 βολές, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα και μία τάπα! Αν μη τι άλλο «γεμάτη» εμφάνιση, την ώρα που οι Κέβιν Λαβ και Τρίσταν Τόμπσον είχαν από 15 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Washington Wizards vs Cleveland Cavaliers | Full Highlights | Oct 18, 2016 | 2016-17 NBA Preseason