Β' ΦΑΣΗ - 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μόνο το Λαύριο εκτός απ' τις ομάδες της Basket League - Πέρασε απ' το «Ιβανώφειο» η Κύμη

Η αγωνία δεν έλειψε απ' την πρεμιέρα της Β' Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, αλλά έλειψαν οι εκπλήξεις, μ' εξαίρεση τη νίκη-πρόκριση του Δούκα επί του Λαυρίου βάσει διαφοράς κατηγορίας.

Μόνο το Λαύριο εκτός απ' τις ομάδες της Basket League - Πέρασε απ' το «Ιβανώφειο» η Κύμη

Τα Τρίκαλα κι η νεοφώτιστη Δόξα Λευκάδας (παρατάχθηκε με την εφηβική ομάδα) επίσης δε συνεχίζουν, αλλά λόγω ομάδων επίσης της Basket League.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 2016-17

Β' ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική
Δόξα Λευκάδας-Ρέθυμνο Cretan Kings 31-93
Καβάλα-Απόλλων Πάτρας 61-65
Μαχητές Δόξα Πεύκων-Πανιώνιος 55-76
Ηράκλειο-Κόροιβος 60-71
Ηρακλής-Κύμη 69-73
Δούκας-Λαύριο 74-73
Τρίκαλα-Προμηθέας Πατρών 67-70
Αίολος Αστακού-ΑΟ Αμύντας 79-69

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS 31-93
Τα δεκάλεπτα
: 08-29, 18-51, 21-66, 31-93
Δόξα Λευκάδας (Κόγκας): Σολδάτος 4, Θέρμος, Ιωακειμίδης 6 (1), Μπορσάνος 2, Κοψίδας, Ροντογιάννης 4, Λάμπρης 1, Λάζαρης, Κονιδάρης 6(2), Ζαβιτσάνος 5 (1), Ζακυνθινός, Κελαρίου 3
Ρέθυμνο Cretan Kings (Κωνσταντινίδης): Παναρετάκης 2, Κώττας 20, Ραζής 2, Χριστοδούλου 12, Άρνολντ 3 (1), Φιτζπάτρικ 11 (1), Θεοδωρίδης 4, Τάλτον 6, Καμπερίδης 14 (2), Ζάμπας 6, Γιαννόπουλος 4, Έντουαρντς 9

ΚΑΒΑΛΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 61-65
Τα δεκάλεπτα
: 17-16, 35-35, 43-52, 61-65
Καβάλα (Μωσαΐδης): Μανάκας 2, Αναστασάκης 2, Μάζουρτσακ 7 (2), Σαββίδης 1, Κελαϊδής 17 (2), Κυριακού, Κουμλέλης 3, Γκέλιος 13 (1), Μούκας 5, Σκάνδας 11
Απόλλων Πατρών (Μέξας): Τζόουνς 14 (1), Μαστρογιαννόπουλος 4, Βεργίνης 11 (3), Κόμπινς 7, Σλαφτσάκης 2, Τσιάρας 7, Διαμαντάκος 3, Καλινόσκι 8, Μπαβτσιτς 2, Ράσελ 7 (1)

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 55-76
Τα δεκάλεπτα
: 6-22, 18-37, 39-54, 55-76
Μαχητές Δόξα Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης, Νικολόπουλος 19 (5), Ιακωβίδης, Γερομιχαλός 13 (1), Ευαγγελόπουλος, Καλαμπάκας 12 (1), Βαρδής, Στόλης, Τσίτσος, Τάταρης 11, Παγωνίδης
Πανιώνιος (Οικονόμου): Μπάρλος 10, Νοέας, Αλίχοτζιτς 22, Πελεκάνος 9 (1), Κάπρης 7, Σακελαρίου 3 (1), Καρύδας, Μίχαλος 5 (1), Μπιλλής 4, Ματαλών 8, Μελισσαράτος, Δημητριάδης 8

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ 60-71
Τα δεκάλεπτα
: 17-20, 26-37, 38-54, 60-71
Ηράκλειο (Ράλλης): Γεωργόπουλος, Κυπριωτάκης, Παπαδάκης 3, Τσερκιτσόγλου 12 (2), Μαραγκάκης 7, Πετράκης 3 (1), Πάνου 7, Λόλας 10, Λιανός 18 (2), Πάλλης
Κόροιβος (Καλαμπάκος): Γκότσερ 4 (1), Μακ Έλραθ 3, Μιχαλόγλου 3 (1), Σαχπατζίδης 5, Χατζηνικολάου 3, Σπυριδωνίδης 4 (1), Μπράουν 22 (3), Μιλουτίνοβιτς 21 (1), Αποστολίδης 6 (2), Μπεκρής

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΚΥΜΗ 69-73
Τα δεκάλεπτα
: 10-21, 21-41, 41-57, 69-73
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Γιαννακίδης 6 (2), Τότσιος 11, Ονάσογλου, Χρυσόπουλος 8 (1), Γκαγκαλούδης 14, Ρουτκάουσκας 8, Χείλαρης 12 (1), Δέσπος 4, Αγγελακόπουλος 6 (2)
Κύμη (Μπρατσιάκος): Αμπντούλ-Αλίμ 14 (3), Γκριν 5 (1), Τουτζιαράκης 2, Κατράνας 6 (2), Τζόλος 2, Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Σιγκούνας, Τσούπκοβιτς 7 (1), Μόργκαν 14, Σταμάτης 10 (2), Ελ-Αμίν 10 (2), Ψαθάς

ΔΟΥΚΑΣ-ΛΑΥΡΙΟ 74-73
Τα δεκάλεπτα
: 16-16, 40-41, 54-49, 74-73
Δούκας (Συμεωνίδης): Κουκάς 6 (2), Καυκής 15 (2), Κυρίτσης 29 (2), Κανονίδης 12 (1), Ρούμπιο 10, Ράπτης 2, Κομποδιέτας, Μιλεντίγεβιτς, Καρράς, Μαστόρος, Αγραβάνης
Λαύριο (Σερέλης): Γιανγκ 10 (1), Πάντερ 24 (2), Χάμιλτον 12 (2), Μπολντς 2, Κακλαμανάκης 2, Γιαννακόπουλος 3, Κοκ 10, Περράκης, Ψαρόπουλος, Αθανασούλας 10 (2), Τσίρος

ΤΡΙΚΑΛΑ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΤΡΩΝ 67-70
Τα δεκάλεπτα
: 13-23, 35-38, 52-48, 67-70
Τρίκαλα (Καστρίτης): Κάφεϊ 2, Μακ Μίλαν 13, Λίποβι 10 (2), Καλογιαννίδης, Καραθανάσης, Τσαγκαράκης 11 (3), Βαρυτιμιάδης 7, Μπάρλοου 15 (3), Καλλές 9
Προμηθέας Πατρών (Βετούλας): Κάρτερ 4, Μουρ 8, Γιαννικόπουλος, Γκίκας 14 (4), Πέττας 9 (2), Φαγιέ 27 (4), Τσάμης, Σαρικόπουλος, Τζόνσον 8

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΑΜΥΝΤΑΣ 79-69
Τα δεκάλεπτα
: 21-20, 41-43, 60-56, 79-69
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Θεοδωράκος 4, Κουμπούρας 6, Παπαδιονυσίου 2, Κατσαρές 5 (1), Κακλαμάνος 14 (4), Κιτσούλης 18 (1), Κασαμπαλής 4, Χαρισμίδης, Λυμπάρης 10, Γκιζόγιαννης 9 (1)
Αμύντας (Ζαβός): Αγγελόπουλος 18 (2), Τοπάλι 2, Βογιατζής 6, Διαμαντόπουλος 11 (1), Σκορδάς, Κουκουνιάς 7 (2), Μανσαράι 5 (1), Δορκοφίκης, Παπαδούλης 6 (2), Μπάρμπας 14 (3), Ρούσσος

2η Αγωνιστική (24/9)
17. Κύμη-Ρέθυμνο Cretan Kings
18. Προμηθέας Πατρών-Δούκας
19. Αίολος Αστακού-Πανιώνιος
20. Απόλλων Πάτρας-Κόροιβος

3η Αγωνιστική (1/10)
21. Aπόλλων Πάτρας/Κόροιβος-Προμηθέας/Δούκας
22. Αίολος Αστακού/Πανιώνιος-Κύμη/Ρέθυμνο Cretan Kings

Γ' ΦΑΣΗ (5/10)
23. ΑΕΚ-Νικητής 21
24. Άρης-Νικητής 22
25. Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
26. Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρόδου

Best of internet