Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρόδου στο Κύπελλο

Ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ την Τετάρτη 5 Οκτωβρίου για τα προημιτελικά του Κυπέλλου, ενώ ο Ολυμπιακός θα βρει απέναντι του τον Κολοσσό Ρόδου. 

Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρόδου στο Κύπελλο

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός δεν θα αναμετρηθούν προς το παρόν στο Κύπελλο, καθώς στη φάση των «8» οι «πράσινοι» θα παίξουν χωρίς κόσμο (έχει τιμωρηθεί η έδρα τους από την περασμένη σεζόν) με τον ΠΑΟΚ και οι «ερυθρόλευκοι» θα διεκδικήσουν μια θέση στα ημιτελικά απέναντι στον Κολοσσό Ρόδου στο ΣΕΦ. Από εκεί και πέρα ΑΕΚ (θα παίξει χωρίς κόσμο λόγω τιμωρίας αλλά και χωρίς τον Κώστα Βασιλειάδη για τον ίδιο λόγο) και Άρης περιμένουν να μάθουν τους αντιπάλους τους οι οποίοι θα προκύψουν από τις προηγούμενες φάσεις της διοργάνωσης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα: 

Α' Φάση - Σάββατο 17/09/2016 
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 
01. ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 
02. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 
03. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 
04. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 
05. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 
06. ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 
07. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 
08. ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΥ 
09. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ 
10. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 
11. ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 
12. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 
13. ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 
14. ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928 
15. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 
16. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 
 
01.ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 
02.ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 
03.ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ - ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928 
04.ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 
05.ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 
06.ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 
07.ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 
08.ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 

Β' Φάση - 1η Αγωνιστική - Τετάρτη 21/09/2016 
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
01. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΕ 
02. ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΕ 
03. ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ ΚΑΕ 
04. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΚΑΕ 
05. ΑΕ ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΑΕ 
06. ΤΡΙΚΑΛΑ BC ΚΑΕ 
07. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 
08. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 
09. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 
10. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 
11. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 
12. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 
13. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 
14. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 
15. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 
16. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 

09.ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 
10.ΟΜΑΔΑ X - ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ 
11.ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 - ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΕ 
12.ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 - ΓΣ ΚΥΜΗΣ 
13.ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 - ΛΑΥΡΙΟ ΓΣ 
14.ΤΡΙΚΑΛΑ BC ΚΑΕ - ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 
15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 
16.ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 

Β' Φάση - 2η Αγωνιστική - Σάββατο 24/09/2016 
17.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 
18.ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 
19.ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 
20.ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α11 

Β' Φάση - 3η Αγωνιστική - Σάββατο 01/10/2016 
21.ΝΙΚΗΤΗΣ Α20 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α18 
22.ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 

Γ' Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) - Τετάρτη 05/10/2016
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ 
2. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ 
3. ΠΑΟΚ ΚΑΕ 
4. ΑΡΗΣ ΚΑΕ 
5. ΑΕΚ ΝΕΑ ΚΑΕ 
6. ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ 
7. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 
8. ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 

23.ΑΕΚ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 
24.ΑΡΗΣ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 
25.ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ - ΠΑΟΚ ΚΑΕ 
26.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ - ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΕ 

Δ' Φάση - Ημιτελικοί Αγώνες - Κυριακή 15/01/2017 
27. - 
28. - 

Ε' Φάση - Τελικός - Κυριακή 19/02/2017 
29. Νικητής Α27 - Νικητής Α28

Best of internet