Τα βρήκε σκούρα ο Παπαγιάννης (vid)

Κώστας Κουκούσης

Στα ρηχά έμεινε στο δεύτερο του παιχνίδι στο Σάμερ Λιγκ του Λας Βέγκας ο Γιώργος Παπαγιάννης, καθώς δεν μπόρεσε να βοηθήσει ιδιαίτερα τους Κινγκς.

Το Σακραμέντο έχασε 70-66 από τους Πέλικανς και υπέστη την 3η του ήττα σε ισάριθμους αγώνες στη διοργάνωση με τον Έλληνα σέντερ να ξεκινάει ξανά στη βασική πεντάδα. Έμεινε στο παρκέ περίπου 20 λεπτά, μάζεψε 6 ριμπάουντ, έκανε 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο αλλά στην επίθεση αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα.

Πέτυχε μόλις έναν πόντο (είχε 1/2 βολές), αφού δεν ευστόχησε σε κανένα από τα 7 σουτ που επιχείρησε, ενώ έκανε και 3 λάθη. Βέβαια οι Κινγκς την... πάτησαν λόγω της κακής 3ης περιόδου κατά την οποία σκόραραν μόνο 11 πόντους και δέχτηκαν 27.

Στην αναμέτρηση συμμετείχε και ο Βλαδίμηρος Γιάνκοβιτς, που αγωνίστηκε σχεδόν έξι λεπτά με την ομάδα της Νέας Ορλεάνης αλλά δεν σκόραρε γιατί δεν πήρε ούτε μία προσπάθεια.