Ράπτορς - Χιτ 96-92 (pics & vids)

Έστω και στην παράταση, οι Ράπτορς «λύγισαν» τους Χιτ και επικράτησαν με 96-92.

Τα εύκολα δύσκολα κατάφεραν να κάνουν οι Ράπτορς, που αν έστειλαν το ματς με τους Ράπτορς στην παράταση, όμως τελικά επικράτησαν των Χιτ με 96-92 και ισοφάρισαν την σειρά σε 1-1.

Η ομάδα από το Τορόντο μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει τα ηνία της αναμέτρησης, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Οι Χιτ, με ένα ξέσπασμα στο τέλος της τρίτης περιόδου κατάφεραν, όχι μόνο να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ, αλλά να πάρουν και σημαντικό προβάδισμα.

Παρόλα αυτά, με πρωταγωνιστή τον Βαλαντσιούνας, που μέτρησε 11 από τους 15 πόντους του και 7 από τα 12 ριμπάουντ του στην τελευταία περίοδο, οι Ράπτορς γλίτωσαν τα χειρότερα και έστειλαν τον αγώνα στην παράταση. Εκεί, έδειξαν ότι είχαν πλέον ξυπνήσει, περιόρισαν τα λάθη τους και έτσι έφτασαν στην νίκη, ισοφαρίζοντας την σειρά σε 1-1.

Κάρολ, Ντε Ρόζαν και Λόουρι ξεχώρισαν επίσης για το Τορόντο, ενώ για τους Χιτ, ο Ντράγκιτς ηγήθηκε του σκοραρίσματος και ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 20 πόντους.

ΡΑΠΤΟΡΣ - ΧΙΤ 1-1
Game 1: Ράπτορς - Χιτ 96-102
Game 2: Ράπτορς - Χιτ 96-92
Game 3: Χιτ - Ράπτορς 08/05
Game 4: Χιτ - Ράπτορς 10/05
Game 5: Ράπτορς - Χιτ 11/05
Game 6: Χιτ - Ράπτορς 13/05*
Game 7: Ράπτορς - Χιτ 15/05*