Τα αποτελέσματα στη Γ' Εθνική

Η 25η στροφή της Γ' Εθνικής ολοκληρώθηκε μία βδομάδα πριν από την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου.

Τα αποτελέσματα στη Γ' Εθνική

Γ' Εθνική - 25ή αγωνιστική 

1ος Όμιλος Νότου
Οίαξ Ναυπλίου-Χαρίλαος Τρικούπης 57-71
ΚΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 69-74
Κεραυνός Αιγίου-Πόλις Καλλιθέας 61-67
ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας –Ακράτα 71-83
Ίκαρος Καλλιθέας-ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 99-93 (86-86 κ.α.)
Μανδραϊκός-Σπαρτιατικός 102-53
Γλαύκος-Πεντέλη 57-79

Η Βαθμολογία
1. Απόλλωνας Σμύρνης 47
2. Μανδραϊκός 44
3. Χαρίλαος Τρικούπης 42
4. Πεντέλη 41
5. Πόλις Καλλιθέας 40
6. Ακράτα 40
7. ΚΑΟΚ 39
8. Ίκαρος Καλλιθέας 38
9. Κεραυνός Αιγίου 37
10. Γλαύκος 35
11. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 34
12. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 33
13. Σπαρτιατικός 28
14. Οίαξ Ναυπλίου 27

Τελευταία αγωνιστική (26η, 24/4)
Απόλλων Σμύρνης - Οίαξ Ναυπλίου
Πεντέλη - ΚΑΟΚ
Χαρίλαος Τρικούπης - Κεραυνός Αιγίου
Πόλις Καλλιθέας - ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας
Ακράτα - Ίκαρος Καλλιθέας
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. - Μανδραϊκός
Σπαρτιατικός – Γλαύκος

2ος Όμιλος Νότου
Τρίτων - Κάδμος 80-63
Άρης Πετρούπολης - Ηρόδοτος 20-0 (α.α.)
Πανναξιακός - Άρης Νικαίας 83-82 (16/4)
Σπόρτιγκ - Ιπποκράτης Κω 71-75
Κύδων Χανίων - ΚΑΠ 68-74
Μαρούσι - Έσπερος Λαμίας 58-59
Ηλυσιακός - Πρωτέας Βούλας 58-79

Η Βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 45
2. Μαρούσι 45
3. Τρίτων 43
4. ΚΑΠ 43
5. Ιπποκράτης Κω 42
6. Άρης Πετρούπολης 42
7. Κάδμος 40
8. Πανναξιακός 38
9. Άρης Νικαίας 36
10. Έσπερος Λαμίας 33
11. Κύδων Χανίων 32
12. Ηλυσιακός 31
13. Σπόρτιγκ 28
14. Ηρόδοτος (έχει αποχωρήσει)

Τελευταία αγωνιστική (26η, 24/4)
Ηρόδοτος - Τρίτων 0-20 (α.α.)
Πρωτέας Βούλας - Άρης Πετρούπολης
Κάδμος - Πανναξιακός
Άρης Νικαίας - Σπόρτιγκ
Ιπποκράτης Κω - Κύδων Χανίων
ΚΑΠ - Μαρούσι
Έσπερος Λαμίας - Ηλυσιακός

1ος Όμιλος Βορρά
Πρωτέας Γρεβενών – Μελίκη 92-80
Σιάτιστα – Αρίων Πτολεμαΐδας 70-71
ΑΓΣ Ιωαννίνων - Ερμής Αγιάς 65-91
Εύαθλος Πολυκάστρου – Διόσκουροι Κοζάνης 60-52
Μακεδονικός – Αίας Ευόσμου 58-71

Η Βαθμολογία
1. ΑΣ Καρδίτσας 40
2. Αίας Ευόσμου 39
3. Ερμής Αγιάς 38
4. Μακεδονικός 34
5. Διόσκουροι Κοζάνης 34
6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 33
7. Εύαθλος Πολυκάστρου 30
8. Πρωτέας Γρεβενών 30
9. ΓΑΣ Μελίκης 28
10. Αριστοτέλης Φλώρινας 25
11. Αρίων Πτολεμαΐδας 25
12. ΓΣ Σιάτιστας 24

Τελευταία αγωνιστική (26η, 24/4)
Καρδίτσα – Πρωτέας Γρεβενών
Μελίκη – Σιάτιστα
 Αρίων Πτολεμαΐδας – ΑΓΣ Ιωαννίνων
 Ερμής Αγιάς – Αριστοτέλης Φλώρινας
 Διόσκουροι Κοζάνης – Μακεδονικός

2ος Όμιλος Βορρά
Ασπίδα Ξάνθης - ΑΕ Κομοτηνής 72-60
Ορφέας Νέου Σκοπού - Χαλκηδόνα 64-74
ΧΑΝΘ - Αρετσού Καλαμαριάς 70-63
Αγία Βαρβάρα - Ελευθερούπολη 73-77
Ίκαροι Σερρών - ΒΑΟ 91-66
ΓΑΣ Κομοτηνής - Γέφυρα 68-70
Γαλάτιστα - Ζέφυρος 73-80

Η Βαθμολογία
1. ΚΣ Γέφυρας 48
2. Ασπίδα Ξάνθης 47
3. ΧΑΝΘ 44 25
4. Ικαροι Σερρών 42
5. Ζέφυρος 40
6. ΓΑΣ Κομοτηνή 39
7. Ορφέας Νέου Σκοπού 37
8. ΑΕ Κομοτηνής 36
9. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 35
10. Αγία Βαρβάρα 35
11. ΓΣ Ελευθερούπολης 31
12. Αρετσού 30
13. ΑΟ Γαλάτιστα 30
14. ΒΑΟ 28
*Η Χαλκηδόνα έχει -3 βαθμούς

Τελευταία αγωνιστική (26η, 24/4)
Χαλκηδόνα – Ασπίδα Ξάνθης
 Ζέφυρος – Ορφέας Ν. ΣΚοπού
 ΑΕ Κομοτηνής – ΧΑΝΘ
 Αρετσού – Αγ. Βαρβάρα
 Ελευθερούπολη – Ικαροι Σερρών
 ΒΟΑ  – Κομοτηνή
 Γέφυρα – Γαλάτιτσα

Best of internet