Περάσοβιτς: «Παίξαμε καλά, αυτοί όχι»

Γιάννης Ράμμας
Η Λαμποράλ Κούτσα ήταν... σαρωτική με τον Παναθηναϊκό (84-68 & 1-0) στη Βιτόρια στην πρεμιέρα των playoffs της Euroleague, αλλά ο Βέλιμιρ Περάσοβιτς δήλωσε σίγουρος για μία δύσκολη συνέχεια.

«Νομίζω πως ήταν μία αναμέτρηση με πολλή ενέργεια για εμάς, αλλά είναι αλήθεια πως ο Παναθηναϊκός δεν ήταν αποτελεσματικός ως συνήθως. Δείξαμε θάρρος, ιδίως στη δεύτερη περίοδο, όταν πήραμε το προβάδισμα κι αρχίσαμε να πιστεύουμε πως μπορούμε να πάρουμε και τη νίκη. Λίγο-πολύ ήμασταν άνετοι στα τελευταία λεπτά, αλλά είμαι σίγουρος πως η κατάσταση δε θα 'χει έτσι την Παρασκευή (15/4). Παίξαμε καλά, αυτοί όχι. Παίξαμε καλά στην άμυνα, τα πήγαμε καλά στο ριμπάουντ, είχαμε ένταση και καταφέραμε να περιορίσουμε τα λάθη μετά από μία κακή στιγμή στην πρώτη περίοδο. Η επιθετικότητα κι η ένταση ήταν τα κλειδιά, μας βοήθησαν πολύ» είπε απ' τη Fernando Buesa Arena ο 51χρονος Κροάτης προπονητής.