Τράμπζονσπορ - Αναντολού Εφές 65-73

Η Αναντολού Εφές πήρε δύσκολη νίκη μετά από 45' στην έδρα της Τράμπζονσπορ (65-73). Στο 35' υπήρξε ημίωρη διακοπή με τους διαιτητές να πηγαίνουν στα αποδυτήρια.

Η Αναντολού Εφές πήρε σημαντική νίκη στην παράταση επί της Τράμπζονσπορ με 65-73 για την 24η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Το ματς διεκόπη στο 35' κι ενώ το σκορ ήταν 53-54. Αιτία ήταν οι οπαδοί των γηπεδούχων που «ξέφυγαν» με τους διαιτητές να αποσύρονται στα αποδυτήρια για περίπου 30 λεπτά.

Το παιχνίδι ήταν απόλυτα ισορροπημένο χωρίς να μπορεί αν μπορεί να ξεφύγει κάποια από τις δύο ομάδες.

Με το σκορ στο 59-54, η Εφές αντέδρασε ισοφαρίζοντας στους 59 πόντους και στέλνοντας το ματς στην παράταση. Στο επιπλέον πεντάλεπτο η Εφές επικράτησε με ευκολία.

Τα δεκάλεπτα: 17-18, 30-30, 49-51, 59-59, (παρ.) 65-73

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής: (2/4) Γεσιλγκίρεσουν-Γαλατάσαραϊ 84-87, Μπελεντίγε-Γκαζιάντεπσπορ 81-77, Καρσίγιακα-Άνκαρα 90-79, (3/4) Μπάνβιτ-Κόνιασπορ 92-90, Μπεσίκτας-Ουσάκ 95-91, Μπουγιουκτσεκμετσέ-Νταρουσάφακα 63-70, (4/4) Τράμπζονσπορ-Αναντολού Εφές 65-73, Τουρκ Τέλεκομ-Φενέρμπαχτσε 20:00

Η κατάταξη: Αναντολού Εφές 20-4, Γαλατάσαραϊ 17-6, Φενέρμπαχτσε 17-6, Μπάνβιτ 15-9, Νταρουσάφακα 15-8, Καρσίγιακα 14-10, Γκαζιάντεπσπορ 13-11, Ουσάκ 12-12, Μπουγιουκτσεκμετσέ 11-13, Μπεσίκτας 11-13, Τράμπζονσπορ 10-14, Άνκαρα 8-16, Γεσιλγκίρεσουν 8-16, Μπελεντίγε 8-16, Κόνιασπορ 6-18, Τουρκ Τέλεκομ 5-18

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΤΟΥΡΚΙΑ Τελευταία Νέα