Μπιλμπάο - Ολίμπια Λιουμπλιάνας 76-85

Η Μπιλμπάο γνώρισε την πρώτη της ήττα στη φάση των «32» του EuroCup κόντρα στη Μπάνβιτ με 85-76, ύστερα από ανατροπή των Τούρκων στο 4ο δεκάλεπτο.

Η ομάδα του Γιώργου Μπόγρη έδειξε πως θα έφτανε στη 2η νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια στη 2η φάση της διοργάνωσης, ωστόσο στο τέταρτο κρίσιμο δεκάλεπτο... κοιμήθηκε και επέτρεψε στη Μπάνβιτ να γυρίσει στην Τουρκία με το «διπλό».

Οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα επί μέρους 32-15 στην τέταρτη περίοδο και ανέτρεψαν διαφορά 8 πόντων με την οποία ήταν μπροστά η Μπιλμπάο στο 30'.

27 λεπτά αγωνίστηκε ο Γιώργος Μπόγρης, ο οποίος τελείωσε το παιχνίδι με 10 πόντους (4/6 δίπ, 2/3 β) και 8 ριμπάουντ, όντας ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του.

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 44-36, 61-53, 76-85