3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜπροστΑΡΗΣ ο ένας, στο κόλπο η ΑΕΚ, έχασε νέο έδαφος ο ΠΑΟΚ

Η νίκη του Άρη στο Καζάν χώρισε στα τρία την πρώτη θέση του δ' ομίλου, την ώρα που η ΑΕΚ ξεκόλλαγε απ' το μηδέν στον στ' κι ο ΠΑΟΚ έμενε κι άλλο πίσω στη μάχη πρόκρισης απ' τον ε'.

Ο Άρης έχει μπροστά του την ευκαιρία να πλησιάσει ακόμη περισσότερο στην επόμενη φάση, υποδεχόμενος τη Στεάουα Βουκουρεστίου, ενώ η ΑΕΚ κι ο ΠΑΟΚ δύσκολες αποστολές με τις Χάποελ Ιερουσαλήμ (εντός) & Άβτοντορ (εκτός) αντιστοίχως.

EUROCUP 2015-16

ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

Α' ΟΜΙΛΟΣ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Όλντενμπουργκ-Μπιλμπάο 60-94
Ολίμπια Λιουμπλιάνα-Βόννη 77-82
Τρεντίνο-Ναντέρ 70-55

1. Μπιλμπάο 2-1
2. Τρεντίνο 2-1
3. Βόννη 2-1
4. Ναντέρ 2-1
5. Ολίμπια Λιουμπλιάνα 1-2
6. Όλντενμπουργκ 0-3

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Βόννη-Τρεντίνο 4/11 20:30
Όλντενμπουργκ-Ναντέρ 4/11 21:00
Μπιλμπάο-Ολίμπια Λιουμπλιάνα 4/11 21:30

Β' ΟΜΙΛΟΣ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Γκραν Κανάρια-Μπρίντιζι 103-76
Λούντβιγκσμπουργκ-Ρέτζιο Εμίλια 65-76
Λε Μαν-Άλμπα Βερολίνου 84-88 παρ.

1. Γκραν Κανάρια 3-0
2. Ρέτζιο Εμίλια 2-1
3. Άλμπα Βερολίνου 2-1
4. Λε Μαν 1-2
5. Λούντβιγκσμπουργκ 1-2
6. Μπρίντιζι 0-3

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ρέτζιο Εμίλια-Λε Μαν 3/11 20:30
Λούντβιγκσμπουργκ-Μπρίντιζι 3/11 21:00
Άλμπα Βερολίνου-Γκραν Κανάρια 4/11 21:00

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ουλμ-Βαλένθια 79-82
Νανσί-Σαραγόσα 76-78
Βενέτσια-Σαρλερουά 73-69

1. Βαλένθια 3-0
2. Ουλμ 2-1
3. Σαραγόσα 2-1
4. Βενέτσια 2-1
5. Νανσί 0-3
6. Σαρλερουά 0-3

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Βαλένθια-Βενέτσια 3/11 21:30
Νανσί-Σαρλερουά 4/11 21:00
Σαραγόσα-Ουλμ 4/11 21:30

Δ' ΟΜΙΛΟΣ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Τράμπζονσπορ-Μπουντούτσνοστ 75-71
Ούνικς Καζάν-Άρης 73-74 παρ.
Στεάουα Βουκουρεστίου-Μπάνβιτ 64-78

1. Ούνικς Καζάν 2-1
2. Άρης 2-1
3. Τράμπζονσπορ 2-1
4. Μπάνβιτ 1-2
5. Μπουντούτσνοστ 1-2
6. Στεάουα Βουκουρεστίου 1-2

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Άρης-Στεάουα Βουκουρεστίου 4/11 19:00
Τράμπζονσπορ-Μπάνβιτ 4/11 19:00
Μπουντούτσνοστ-Ούνικς Καζάν 4/11 20:00

Ε' ΟΜΙΛΟΣ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΟΚ-Μπεσίκτας 80-100
Σζόλνοκι-Ζενίτ 75-84
Λιέτουβος Ρίτας-Άβτοντορ 81-97

1. Ζενίτ 3-0
2. Άβτοντορ 2-1
3. Μπεσίκτας 2-1
4. Λιέτουβος Ρίτας 1-2
5. ΠΑΟΚ 1-2
6. Σζόλνοκι 0-3

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Άβτοντορ-ΠΑΟΚ 4/11 16:00 (ΕΡΤ3)
Μπεσίκτας-Σζόλνοκι 4/11 19:00
Λιέτουβος Ρίτας-Ζενίτ 4/11 19:00

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕΚ-Νίζνι Νόβγκοροντ 87-70
Νεπτούνας-Κράσνι Οκτιάμπρ 99-90 παρ.
Γαλατάσαραϊ-Χάποελ Ιερουσαλήμ 87-79

1. Γαλατάσαραϊ 3-0
2. Νίζνι Νόβγκοροντ 2-1
3. ΑΕΚ 1-2
4. Νεπτούνας 1-2
5. Κράσνι Οκτιάμπρ 1-2
6. Χάποελ Ιερουσαλήμ 1-2

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Νίζνι Νόβγκοροντ-Νεπτούνας 4/11 18:00
Κράσνι Οκτιάμπρ-Γαλατάσαραϊ 4/11 18:30
ΑΕΚ-Χάποελ Ιερουσαλήμ 4/11 19:00 (ΟΤΕ Sport 4)