Φιλική νίκη επί του Κόροιβου το Περιστέρι

Το Περιστέρι επικράτησε του Κόροιβου με 82-80 σε φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη στην Αμαλιάδα.

Η ομάδα των δυτικών προαστίων επικράτησε με 82-80 των γηπεδούχων στην παράταση (70-70 κ.α.) λίγες μέρες πριν από την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων της στο πρωτάθλημα της Α2, αποδεικνύοντας σε ένα ακόμα παιχνίδι ότι φέτος είναι φτιαγμένη για να πρωταγωνιστήσει και να επιστρέψει στην Basket League.

Το Περιστέρι ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλα την διάρκεια του αγώνα, έχοντας αποκτήσει διαφορά 7 πόντων (22-29) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Κόροιβος κατάφερε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, όμως ο ΓΣΠ πήρε τη νίκη στο έξτρα πεντάλεπτο. Μοναδικός απών ήταν ο Ιγκόρ Μιλόσεβιτς που συνεχίζει την αποθεραπεία του για να ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού στον καρπό που τον ταλαιπωρεί.

Τα δεκάλεπτα: 10-15, 22-29, 44-45, 70-70 κ.α., 80-82 παρ.