Μεγάλη «μάχη» για την άνοδο στην Νέα Σμύρνη

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΚΑΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ... ΡΕΣΤΑ ΤΟΥΣ!

Μεγάλη «μάχη» για την άνοδο στην Νέα Σμύρνη

Μεγάλη «μάχη» για την άνοδο στην Νέα Σμύρνη

Πανιώνιος και Δούκας με... φόντο την Basket League, αναμετρούνται στο Κλειστό της Αρτάκης, για την τελευταία αγωνιστική της Α2. Υποδέχεται τον Αμύντα ο Ηρακλής, που θα έχει το... ακουστικό στην Νέα Σμύρνη.

Φινάλε-θρίλερ στην Α2!

Με στόχο την πρώτη θέση που οδηγεί απευθείας στην Basket League, ο Πανιώνιος υποδέχεται τον Δούκα (06/05, 17:00) στο Κλειστό της Αρτάκης, που αναμένεται κατάμεστο.

Οι δύο ομάδες, μαζί με τον Ηρακλή, που φιλοξενεί τον Αμύντα στο «Ιβανώφειο», ισοβαθμούν στην κατάταξη, έχοντας από 54 βαθμούς (25-9).

Οι «κυανέρυθροι» με νίκη παίρνουν το... εισιτήριο για τα «μεγάλα σαλόνια», ενώ η ομάδα του Αμαρουσίου, πέρα από δική της νίκη, θέλει και ήττα του «Γηραιού», για να τα καταφέρει. Από την άλλη, οι Θεσσαλονικείς χρειάζονται την νίκη και ήττα του Πανιωνίου για να προβιβαστούν στην Α1.

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με επιστροφή, αν ο Μάνταλος σκοράρει (21+).

Φάρος Κερατσινίου και Αίολος Αστακού έχουν εξασφαλίσει την θέση τους στα playoffs και θα διεκδικήσουν την άνοδο μέσω της δεύτερης θέσης.

Αρκαδικός, Μαχητές, Καβάλα και Ηράκλειο θα αγωνιστούν στα playouts, ενώ Παγκράτι και ΓΣΛ έχουν υποβιβαστεί στην Β' Εθνική.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα (06/05, 17:00):

ΔΑΚ Πεύκων Μαχητές Δόξας Πεύκων-Αίολος Αστακού Μπήτης-Τζαφλέρης-Φακίτσας (Τζιοπάνος) 

Εσπέρου Εθνικός-Καβάλα Διαμαντής-Δαρλαμήτσος-Ρίζος (Βιδάλης) 

Νεάπολης ΑΕ Λάρισας-Φάρος Κερατσινίου Παντελίδης-Τζίμα-Κοϊμτζόγλου (Σταμάτης Γ.) 

Ιβανώφειο Ηρακλής-Αμύντας Σταματόπουλος-Ξενικάκης-Πιτσίλκας Β. (Παπαγεωργίου) 

Δύο Αοράκια Ηράκλειο-Χολαργός Ευφραιμίδης-Κωνσταντινόπουλος-Ταρενίδης Κ. (Σαϊτάκης) 

Μετς Α Παγκράτι-Αρκαδικός Κοντίλης-Στρέμπας-Γιακείμη (Μαυρουδής) 

Ψυχικού Ψυχικό-ΓΣ Λαρισαίων 1928 Χαλαμπαλάκης-Σταθόπουλος-Κονταράτος (Σταύρου) 

Ν. Σμύρνης Πανιώνιος-Δούκας Σχινάς-Σώμος-Ανδρικόπουλος (Άκελ/Ελευθεριάδης)

Best of internet