Τόφας - Μπεσίκτας 94-95

Η Μπεσίκτας χρειάστηκε την παράταση κι ένα αμφισβητούμενο σφύριγμα για να νικήσει την Τόφας με 94-95.

Η Μπεσίκτας πέρασε με τον πλέον αμφισβητούμενο τρόπο από την έδρα της Τόφας (94-95). Το ματς κρίθηκε στην παράταση κι οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 94-92, ωστόσο 3'' πριν τη λήξη οι διαιτητές έδωσαν φάουλ σε προσπάθεια για σουτ λίγο μετά το κέντρο του γηπέδου. Ο Μάικλ Τόμπσον με 3/3 χάρισε τη νίκη στην ομάδα του και στη συνέχεια οι παίκτες της Τόφας την «έπεσαν» στους διαιτητές με τον Κάγια Πεκέρ να μην τους λέει και τόσο ευγενικά λόγια.

Τα δεκάλεπτα: 26-22, 45-37, 65-58, 83-83 (παρ.) 94-95

Οι μεγαλύτεροι αγώνες στην Sportingbet. Παίξε νόμιμα με πριμ 5% στο Μπάγερν - Ντόρτμουντ (21+).

Αποτελέσματα - 25η αγωνιστική: (08/04) Τόφας-Μπεσίκτας 94-95, Μπουγιουκτσεκμετσέ-Ουσάκ, Γκαζιάντεπσπορ-Τράμπζονσπορ, Μπαλικεσίρ-Άνκαρα (09/04) Μπάνβιτ-Φενέρμπαχτσε, Γαλατάσαραϊ-Ίστανμπουλ (10/04) Νταρουσάφακα- Γεσιλγκιρεσούν, Καρσίγιακα-Αναντολού Εφές

Κατάταξη: Φενέρμπαχτσε 22-2, Αναντολού Εφές 21-3, Μπεσίκτας 20-5, Μπάνβιτ 17-7, Νταρουσάφακα 17-7, Γαλατάσαραϊ 14-10, Καρσίγιακα 13-11, Γκαζιαντέπ 12-12, Γεσιλγκιρεσούν 10-15, Τόφας 10-15, Ιστανμπούλ 9-15, Τραμπζονσπόρ 8-16, Μπουγιουκτσεκμετσέ 7-17, Ουσάκ Σπορτίφ 7-17, Μπαλισεκίρ 5-19, Άνκαρα 2-22.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΤΟΥΡΚΙΑ Τελευταία Νέα