Το ρεκόρ του ημιχρόνου και το επίτευγμα του ΛεΜπρόν!

Γιώργος Κούβαρης

Από τη στιγμή που το ημίχρονο έληξε 97-92 για τη Δύση, όλοι αναρωτήθηκαν αν είναι ρεκόρ οι 189 πόντοι. Ε, φυσικά και είναι...

Το υψηλό σκορ ισοδυναμεί με πλούσιο θέαμα, όπως ακριβώς συμβαίνει στο πρώτο μισό του All Star Game στη Νέα Ορλεάνη.

Οι δύο ομάδες μέτρησαν 189 πόντους, αριθμός ρεκόρ που ξεπερνάει τους 182 από το περσινό παιχνίδι (92-90), όπως επίσης και οι 34 ασίστ του ημιχρόνου για λογαριασμό της Δύσης.

Και να 'ταν μόνο αυτό; Ο Λεμπρόν έγινε ο καλύτερος παίκτης στην ιστορία των All Star Games με τα περισσότερα ευστοχα σουτ!