Νετς - Ράπτορς 95-103 (vids)

Στέλλα Παπαδοπούλου

Δύο ήττες σερί ήττες ήταν αρκετές για τους Ράπτορς που με triple double του... τραυματία Λόουρι (15π., 11ριμπ., 11ασ.) επιβλήθηκαν των Νετς (95-103).

Ο Κάιλι Λόουρι μπορεί να χρειάστηκε να κάνει 4 ράμματα μετά από σύγκρουση με κάμερα, ωστόσο έκανε το ένατο triple double της καριέρας του κι οδήγησε τους Ράπτορς στη νίκη! Οι Νετς το πάλεψαν, αλλά συνεχίζουν την καθοδική πορεία τους γνωρίζοντας την 9η συνεχόμενη ήττα τους.

Οι Ράπτορς που έπαιζαν χωρίς τον ΝτεΡόζαν... χτύπησαν το παιχνίδι κυρίως στη δεύτερη περίοδο που εξασφάλισαν μία σημαντική διαφορά 12 πόντων (43-55), ωστόσο δεν κατάφεραν να τη διαχειριστούν και στην τέταρτη περίοδο «κατέρρευσαν»!

Ο Κιλπάτρικ... βγήκε μπροστά και οι Νετς πλησίασαν στο -4 (80-84) με σερί 12-0! Η αντεπίθεσή τους όμως δεν συνεχίστηκε και οι γηπεδούχοι δεν τους επέτρεψαν να ελπίζουν σε κάτι περισσότερο.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-26, 43-55, 63-75, 95-103