Τα αποτελέσματα στη Γ' Εθνική

Η 4η αγωνιστική στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής ολοκληρώθηκε. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες.

Τα αποτελέσματα στη Γ' Εθνική

Τα αποτελέσματα έπειτα από την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος - 4η αγωνιστική
Πορφύρας - ΚΑΟΚ 69-64
Αχαγιά ’82 - Δάφνη Δαφνίου 66-82
Έσπερος ΑΟΠΑ - Καλαμάτα 62-48
Ίκαρος Καλλιθέας - Γλαύκος 52-70
Πεύκη - Ακράτα 69-80
Ένωση Ιλίου - Ερμιόνη 79-64
Κεραυνός Αιγίου - Άρης Πετρούπολης 79-73
Ρεπό: Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Η Βαθμολογία
1. Δάφνη Δαφνίου 8
2. Έσπερος ΑΟΠΑ 8
3. Ακράτα 7
4. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 6
5. Αχαγιά ‘ 82 6
6. Γλαύκος 6
7. Πορφύρας 6
8. ΚΑΟΚ 5
9. Ένωση Ιλίου 5
10. Καλαμάτα 5
11. Ερμιόνη 5
12. Ίκαρος Καλλιθέας 5 
13. Κεραυνός Αιγίου 5
14. Πεύκη 4
15. Άρης Πετρούπολης 3
* ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης και Ίκαρος Ν. Σμύρνης έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

2ος Όμιλος – 3η αγωνιστική
Λοκρός Αταλάντης - Ιπποκράτης Κω 75-89
ΑΕ Σαντορίνης - ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 76-81
Πανναξιακός ΑΟΝ - ΑΕ Πεντέλης  53-64
ΟΦΗ - ΕΣ Κάδμος  64-70
Άρης Νίκαιας - Προμηθέας Χαλανδρίου 76-50
Πόλις Καλλιθέας - Έσπερος Λαμίας 66-71
Ρεπό: Διαγόρας Δρυοπιδέων

Η Βαθμολογία
1. Ιπποκράτης Κω 6
2. ΕΣ Κάδμος 6
3. Πεντέλη 6
4. Νίκη Αμαρουσίου 5
 5. Διαγόρας Δρυοπιδέων 4
6. Έσπερος Λαμίας 4
7. Άρης Νικαιας 4
8. Πόλις Καλλιθέας 4
9. ΟΦΗ 3
10. Πανναξιακός 3
11. Σαντορίνη 3
12. Λοκρός Αταλάντης 2
13. Προμηθέας Χαλανδρίου 2
*Διαγόρας Δρυοπιδέων, Έσπερος Λαμίας  και Λοκρός Αταλάντης έχουν έναν αγώνα λιγότερο. ΟΦΗ και Προμηθέας Χαλανδρίου έχουν ξεκινήσει λόγω τιμωρίας από το -1.

3ος Όμιλος - 3η αγωνιστική
Απόλλων Καλαμαριάς - Τιτάνες Παλαμά  62-70
Αριστοτέλης Φλώρινας - ΑΓΣ Ιωαννίνων  63-68
ΓΣ Φαρσάλων - Αιγινιακός  79-57
Βίκος Ζαγοροχώρια - Πρωτέας Γρεβενών  63-70
Εύαθλος Πολυκάστρου - Νικόπολη Πρέβεζας 49-50
Διόσκουροι Κοζάνης - ΠΣ Ευκαρπίας  92-57
ΓΑΣ Μελίκης - ΓΣ Ελίμειας  71-79

Η Βαθμολογία
1. ΓΣ Ελίμειας 6   
2. ΑΓΣ Ιωαννίνων 6
3. Νικόπολη Πρέβεζας 6
4. Διόσκουροι Κοζάνης 5
5. Πρωτέας Γρεβενών 5
6. ΓΣ Φαρσάλων 5      
7. Τιτάνες Παλαμά 4   
8. Εύαθλος Πολυκάστρου 4
9. Απόλλων Καλαμαριάς 4
10. ΓΑΣ Μελίκης 4
11. Αιγινιακός 4             
12. Βίκος Ζαγοροχώρια 3      
13. Αριστοτέλης Φλώρινας 3
14. ΠΣ Ευκαρπίας 3         
** Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

4ος Όμιλος – 3η αγωνιστική
Μακεδονικός - ΠΟ Νέων Μουδανιών 86-53
Αστέρας Καβάλας - Ζέφυρος  85-86
ΓΑΣ Κομοτηνή - ΑΕ Κομοτηνής  63-72
ΠΚ Νεάπολης - Αγία Βαρβάρα  63-46
Παναθλητικός-Πειραματικό - Χαλκηδόνα 64-58
Ικαροι Σερρών - Μαντουλίδης  77-48
Ιωνικός - Ορφέας Ν. Σκοπού 55-62

Η Βαθμολογία
1. Ικαροι Σερρών 6            
2. Παναθλητικός-Πειραματικό 6
3. Μακεδονικός 6
4. Ζέφυρος 6         
5. Ορφέας Ν. Σκοπού 5
6. ΑΕ Κομοτηνής 5
7. Αστέρας Καβάλας 4
8. ΠΚ Νεάπολης 4
9. Ιωνικός 4
10. Χαλκηδόνα 4  
11. ΓΑΣ Κομοτηνή 4  
12. ΠΟ Νέων Μουδανιών 3
13. Μαντουλίδης 3
14. Αγία Βαρβάρα 3

Best of internet