O ΠΑΟΚ η καλύτερη ομάδα για το 2019

Gazzetta Awards Gazzetta Awards

Τον ΠΑΟΚ ψηφίσατε ως την καλύτερη ομάδα για το 2019 στα Gazzetta Awards. Δεύτερη η Εθνική Ελλάδος πόλο Νέων-Ανδρών και τρίτη ο Ολυμπιακός στο πόλο.

Κατέκτησε το πρωτάθλημα μετά από 34 χρόνια! Και το έκανε κι αήττητος. Και σαν να μην έφτασε αυτό κατέκτησε το Κύπελλο. Ο ΠΑΟΚ ψηφίστηκε ως η κορυφαία ομάδα για το 2019 στα Gazzetta Awards στην πιο οριακή κατηγορία που κρίθηκε σε λίγες ψήφους όπως θα δείτε.

Στην δεύτερη θέση η Εθνική Νέων-Ανδρών στο πόλο που αναδείχθηκε και πάλι Παγκόσμια Πρωταθλήτρια και στην τρίτη θέση το πόλο του Ολυμπιακού.

Αναλυτικά οι ψήφοι στην συγκεκριμένη κατηγορία

• Στην πρώτη θέση ο ΠΑΟΚ με 13.737 ψήφους
  • Στην δεύτερη θέση η Εθνική Νέων-Ανδρών στο πόλο με 13.367 ψήφους
  • Στην τρίτη θέση ο Ολυμπιακός στο πόλο με 7509 ψήφους.

Εδώ μπορείτε να δείτε τις ψήφους που πήραν οι υπόλοιπες υποψήφιες για τις θέσεις 4-10.