Ο Ολυμπιακός καλύτερη ομάδα για το 2018

Gazzetta Awards Gazzetta Awards

Η ομάδα πόλο του Ολυμπιακού κατέκτησε το treble και οι αναγνώστες του gazzetta.gr την ανέδειξε ως κορυφαία ομάδα. Στην δεύτερη θέση η Εθνική Ελλάδος εφήβων στο πόλο και στην τρίτη η ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ.

Τα σήκωσε όλα. Κι αν το πρωτάθλημα και το Κύπελλο ήταν κάτι το φυσιολογικό για τον Ολυμπιακό η κατάκτηση του Champions League μέσα στην έδρα της Προ Ρέκο ήταν επίτευγμα. Η ομάδα πόλο του Ολυμπιακού κατέκτησε το treble και ήταν πρώτη στα Gazzetta Awards powered by Garmin.

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου ήταν πρώτη στην ψηφοφορία που έσπασε κάθε προηγούμενο ρεκόρ και είχε μια διαφορά 1000 ψήφων από την Εθνική Ελλάδος εφήβων στο πόλο, με την υδατοσφαίριση να έχει τις δύο πρώτες θέσεις.

Αναλυτικά οι ψήφοι για τη καλύτερη ομάδα του 2018

Στην πρώτη θέση η ομάδα πόλο του Ολυμπιακού με 8.239 ψήφους

Στην δεύτερη θέση η Εθνική Ελλάδος εφήβων στο πόλο με 7.190 ψήφους

Στην τρίτη θέση ο ΠΑΟΚ στο ποδόσφαιρο με 6.743 ψήφους

Εδώ μπορείτε να δείτε τις ψήφους που πήραν οι υπόλοιποι υποψήφιοι για τις θέσεις 4-10.