Ήττα για την Μπουντούτσνοστ πριν υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό

Λίγα 24ωρα πριν υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ για την 5η αγωνιστική της EuroLeague, η Μπουντούτσνοστ γνώρισε την ήττα από την Τσεντεβίτα εκτός έδρας με 63-58.

Ουσιαστικά η ομάδα από το Μαυροβούνιο πλήρωσε... ακριβά την κάκιστη τελευταία περίοδο, όταν και δέχθηκε ένα επιμέρους σκορ 27-10!

Μέχρι εκείνο το σημείο έλεγχε απόλυτα το παιχνίδι και μάλιστα είχε προηγηθεί με 48-36 αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο τα έκανε... θάλασσα!

Η Μπουντούτσνοστ είχε 6/27 τρίποντα και 12/22 βολές ενώ οι παίκτες υπέπεσαν σε 17 λάθη. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Κλαρκ με 17 πόντους, ενώ για τους νικητές ο Τζάστιν Κομπς σημείωσε 23 πόντους.